ABA - Olimpija savladala Megu posle preokreta

nedelja 13.01.2019.
19:07

Treći vezani poraz Mege Bemax u ABA ligi. Samo jedno dobro poluvreme u Ljubljani bilo je nedovoljno za trijumf nad Olimpijom.

aba-liga.com/Petrol Olimpija/Aleš Fevžer

Košarkaši Mege Bemax poraženi su na gostovanju u Ljubljani rezultatom 91:78 (15:20, 20:23, 26:18, 30:17) čime su dodatno umanjili svoje šanse za plasman u plej-of.

Ekipa Dejana Milojevića odigrala je odlično prve dve četvrtine, početkom druge imala maksimalnih 14 poena prednosti, ali je u nastavku poklekla.

Petrol Olimpija je tokom trećeg kvartala istopila zaistatak i već na startu poslednje četvrtine preuzela vođstvo koje nije ispustila do poslednjeg zvuka sirene.

Prelomni trenuci utakmice viđeni su na četiri minuta pre kraja, kada je domaćin pri rezultatu 75:73 napravio seriju 9:0. Čovek odluke bio je Marko Simonović koji je postigao pet od devet poena u pomenutoj seriji Petrol Olimpije.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Domen Lorbek sa 23 poena, a Jan Špan i Miha Lapornik ubacil su po 13 poena.

U ekipi Mege najbolji je bio novajlija Zoran Nikolić (19 pts, 9 sk), a pratio ga je Edin Atić sa 17 poena i 5 asistencija.

Mega će u 16. kolu ugostiti Mornar, dok ekipu Petrol Olimpije očekuje gostovanje Ciboni.