ponedeljak 12.10.2020.
19:53

Barani ubedljivi kod kuće.

aba-liga.com/Mornar/Media Pro

U okviru drugog kola ABA lige košarkaši Mornara iz Bara su u svojoj dvorani "Topolica" savladali ekipu Cibone rezultatom 109:68 (27:14, 22:18, 29:15, 31:21).

Prednost Barana je rasla iz minuta u minut, već nakon osam minuta vodili su sa 23:5, da bi na prvi odmor otišli sa 13 poena viška.

U drugom kvartalu su povećali prednost za četiri poena, da bi po povratku sa pauze dodali gas u trećoj četvrtini, koju su dobili sa 14 poena razlike, te su na poslednji odmor otišli sa 31 poenom viška.

Sve je bilo jasno u Crnoj Gori, ali domaćin nije stajao, da bi na kraju došli do trijumfa sa viškom od 41 poena.

Sjajna raspodela minutaže i poena u pobedničkom sastavu, koji je sa 14 poena predvodio Jeremić, po 13 poena dodali su Pulen i Šehović, po 11 su bacili Lazić i Pavić, dvocifren učinak sa 10 poena imao je i Smit.

Svi igrači koji su dobili priliku upisali su četiri ili više poena.

Kod Cibone, koja je u prvom kolu doživela sličan poraz od Zvezde kod kuće, 22 poena Bundovića, 14 je dodao Vucić, pola koša manje dodao je Drežnjak.