21:02

Igraće se majstorica! Tandem Kol-Džekson postigao preko 50 poena.

ABA liga/Buducnost Voli

Igraće se majstorica.

Budućnost je uspela da po drugi put savlada Crvenu zvezdu u četvrtom meču finalne serije ABA lige, u neizvesnoj završnici bilo je 84:80.

Od samog starta Edvin Džekson je krenuo ozbiljno, postigao je osam uzastopnih poena, Budućnost je povela sa 14:10, ali je Milan Tomić imao spreman odgovor na drugoj strani. Tačnije, Bili Beron je bio pucački raspoložen, Mohamed Faje je samo stavio šlag na tortu sa pet poena u prvoj deonici za plus pet za goste.

U nastavku ponovo igre u serijama jednih i drugih, preko Gordića Budućnost stiže do nove prednosti, ali je ponovo Zvezda imala odgovor.

Odlična odbrana Crvene zvezde u periodu drugog dela druge četvrtine je uslovila bolji napad, pa su Filip Čović, Bili Beron, Dejan Davidovac i Maik Cirbes doveli goste u prednost od osam poena razlike.

Ipak, zahvaljujući Norisu Kolu i Erlu Klarku domaćin smanjuje na -3 pred početak drugog poluvremena. Klarkov pogodak je bio neverovatan, iz veoma teške situacije, radi se o veoma bitnom košu koji je dao krila ekipi Budućnosti u nastavku.

Beron je sa dve trojke otvorio treću četvrtinu, a nakon trojke Dobrića i dva poena Odža Crvena zvezda je stigla i do +10 (41:51).

Dobrom igrom u odbrani i zahvaljujući raspoloženom Erlu Klarku Budućnost stiže do 53:53, usledila je rezultatska klackalica, nakon poena Džeksona domaćin je stigao do 57:56, ali su gosti stigli do prednosti pred poslednju deonicu zahvaljujući poenima Odža.

Trojkom Edvina Džeksona Budućnost stiže do dva poena prednosti, a erupcija oduševljenja na tribinama je viđena kada je Kol postigao nova dva poena za 62:58. Očekivao se odgovor od strane Crvene zvezde, i on je usledio od strane Fajea i Berona, nakon zakucavanja Senegalca bilo je +4 za Crvenu zvezdu.

Klark je bio nezaustavljiv, novom trojkom je vratio svoj tim u utakmicu, a u poslednja dva minuta je domaćin ušao uz prednost od dva poena (74:72).

Možda i ključni detalj na ovom meču jeste trojka Edvina Džeksona, potom i dva poena Norisa Kola za +7 na samo 48 sekundi do kraja utakmice.

Tada je bilo sve gotovo, Zvezda nije imala snage, pa će se igrati peta utakmica.

Edvin Džekson je postigao 23 poena, Noris Kol je imao 31. Kod Crvene zvezde najefikasniji je bio Bili Beron sa 24 poena, Faje je imao 14.

39 Komentara

chino20
Saturday, 20.04.2019
08:48

U ponedjeljak Bitadze X faktor, ne moze se bez njegovih 10+ poena i bolje odbrane dobit

Čeki
00:33

Riversu se zahvaliti. Ja ne znam kako covek to ne vidi, molim te Tomicu mani se Riversa, covek dosao kod nas na odmor i da malo zaradi. Nikad igrac nije ni bio neki, zasto ga forsiras toliko?

3x3
00:11

Mislim da je Tomic mogao bolje da vodi obe utakmice u gostima. Isao je na iskustvo Riversa, ali covek nije ono sto je bio. Stegla se ruka igracima jer jeste tesko igrati u takvoj atmosferi. Ali to sada ceka i njih opet, pa ja ne sumnjam u osvajanje i povratak u Evroligu!

Čerek B.
Friday, 19.04.2019
23:31

Sve, sve ali šamar Beronu na pola metra od sudije da se ne svira faul, ili da taj isti sudija gleda 2 x snimak pa sudi namernu Laziću i aut za Budućnost pred sam kraj. Stvarno ne želim da verujem da ima neke zavere, ali zo ke neobjašnjivo.

KING OF JUNGLE♦⭐♦⭐♦⭐
15:16

Tačno je da je bio faul za Berona, ali šta ti hoćeš da kažeš da oba lakta Lazića u glavu protivnika nije namerna, još oni tamo zasedaju kao da ima o čemu da se polemiše - sramota. Lopta je i bila za Budućnost. Ali šta je sa namernom za Odža koji nakon faula šakom udara po glavi Norisa Kola, šta je sa izmišljenim prekršajem raspucanom Džeksonu, čovek nije ni dotakao protivnika tada, šta je sa tehničkom Tomiću koji komentariše i vređa sudije i nakon tehničke, šta je sa ispražnjenim prvim redovima u Pioniru. Ništa, a? Pa naravno, važno da su svirali i postojeće i nepostojeće faulove za FMP Roketse kad im je stao šut za 3p kako bi ih držali u utakmicu.

Pixi GOOL iz kornera
Sunday, 21.04.2019
23:49

Zbog velike opsednutosti prema Zvezdi i FMP-u potpuno si zapostavio jugoslovenski kosarkaski klub partizan.

Man united
19:45

Ти ладно тролујеш Звезду и на кошарци. Зар је толика твоја опсесија?

ViniciusJR
23:16

Dva igraca od koji zavisi sve, na jednoj strani Perperoglu, na drugoj Kol. Perperoglu ako bude igrao, ogromna prednost, preiskusan, igra u oba pravca, drzi ekipu kad drugima ne ide. A Kol, vidjelo se ova 2 meca koliko je bitan, prethodni pogadjao kad je trebalo, igrao dobru odbranu...nocas, Zvezda totalno nadskocila Buducnost, vise asistencija, Buducnost ocajno izvodila slobodna, ali imali covjeka koji je povukao kad treba, 31 poen uz nijednu trojku, 6 skokova, 6 asistencija. Ako ga izoluju u majstorici,kao u prva 2 meca, velika sansa da totalno rasture Buducnost.

Сотир Ђубре V.1.0
21:20

Морало је то боље да би се победиле и судије које су их враћале у живот у свакој критичној ситуацији...Напред, Звездо и уприличи им поново 30+, тек да не буде да су се узалуд враћали у Београд...

06:51

Tek po tvojim minusima se vidi koliko su neki ovde iskompleksirani. Šamar Beronu, namerna Laziću, pa aut od Berona (iako se gleda snimak) pa makar 2 faula nad Fajeom pod košem (za bacanja), pa rukometna odbrana nad bekovima.

Deki.Stankovic.5
21:13

Svi smo zeleli da se zavrsi sto pre,ali smo isto tako posle prve utakmice u Moraci pozeleli da se igra peta u Beogradu zbog svega sto je bilo,pa eto,evo je peta,definitivno su sad oni u prednosti,mi bez Perperoglua,sa minus ocajnim igracima Cirbesom i Riversom,bice svasta!

petar000
02:02

Ma jok. Ubice ih Zvezda. Ova Buducnost je ekipa koja nema ni glavu ni rep. Ni oni ne znaju kako su uspeli da dobiju ove dve. U obe utakmice su bukvalno 40 minuta gora ekipa na terenu a dobili. Ja cenim da ce peta do poluvremena biti resena.

paok
09:27

Zelim samo da ih dočekate jos lepse nego oni vas i naravno da ih razbijete.

sef9
21:12

slicno kao i treca po meni glavni krivac trener niko drugi covek nema pojma uostalom gde je on i bio trener ako se ne racuna kao pomocni u grckoj onda nigde

Cc
21:09

Veci lopovluk skoro nisam video...

21:07

Ovo je neviđena sramota da je treneru FMP-a dozvoljeno da prigovara sudijama i da ne dobija tehničke za to, a i kada dobije tehničku onda nastavi i ne dobije drugu. Igrači FMP-a takođe prigovaraju na svaku sudijsku odluku koja im se ne sviđa. Da li će ABA liga dozvoliti da oni sude kao u prve dve utakmice?!

BojanMC
22:11

Ti si sramota ako ne navijas protiv budućnosti.

22:26

Дођи себи, док још имаш коме...

poljskikupanjac
21:06

dokle vise da nas j.. sudije bree voleo bih da onaj jazavac sto je sudio tri sekunde cirbesu tehnicku tomicu barovicu ne sudi faul kad povlaci cirbesa da ne zalepi kola na svakom prevodjenju lopte faulovi za izvoz ,ove godine ne smemo dozvoliti kradju ,bude li kradje necemo svi kuci otici

Stevo Jovandic
21:06

Tomiću sram te bilo... Ovu utakmicu si izgubio ti... Rivers sa indeksom - 300 igra celu utakmicu! Ej!!! Odbrana 0 napad - 300... Imas 4 razlike na 2 minuta i ne znaš da postaviš...

02:45

Ne lozi se prijatelju. namesteno kao i fudbal! vise utakmica, vise para. Ne brini, kupi kokice, gledaces dogodine evroligu.