ABA - Mornar preokretom do pobede u Železniku

petak 05.01.2018.
23:58

Košarkaši Mornara upisali su treću uzastopnu pobedu u ABA ligi, pošto su večeras slavili na gostovanju FMP-u u Železniku.

ABA liga/Mornar/Media pro

Sjajne partije i dobri rezultati ekipe Mornara doveli su klub iz Bara do brobe za plasman u plej-of, a nakon večerašnjeg trijumfa u Železniku tim Mihaila Pavićevića stigao je do četvrte pozicije na tabeli.

Mornar je u direktnom duelu za četvrto mesto na tabeli savladao ekipu FMP Železnika rezultatom 84:79 (19:22, 14:28, 25:16, 26:13) posle velikog preokreta u drugom poluvremenu.

Domaći su na velikom odmoru imali 17 poena prednosti ali je Mornar tokom trećeg kvartala prepolovio zaostatak, da bi u poslednjoj četvrtini kompletirao potpuni preokret.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Derek Rajan Nidam sa 20 poena, 6 skokova i 8 asistencija, a pratili su ga Uroš Luković (17 pts, 11 sk, 4 as) i Strahinja Mićović (14 pts, 4 sk).

U ekipi FMP Železnika izdvojili su se Filip Čović (18 pts, 10 as) i Majkl Odžo (14 pts, 4 sk).

Mornar je preuzeo četvrtu poziciju na tabeli sa skorom 8-7, dok FMP, Partizan i Zadar imaju po pobedu manje.