ponedeljak 28.01.2019.
19:39

Ubedljiva pobeda Barana u pretposlednjem meču 17. kola ABA lige.

aba-liga.com/Mornar/Media Pro

Košarkaši Mornara iz Bara ostvarili su večeras sedmu pobedu ove sezone u ABA ligi, pošto su pred svojim navijačima bili bolji od zagrebačke Cibone rezultatom 91:78.

Gosti iz Zagreba su samo tokom prve četvrtine uspevali da pariraju domaćinu koji je do kraja imao rezultat pod kontrolom. Doduše, početkom drugog poluvremena, Cibona je prišla na 50:47, ali više od toga nije mogla. Mornar je do kraja znatno uvećao prednost koja je iznosila i dvadeset poena razlike (87-67).

Nemanja Vranješ je sa 23 poena bio najbolji u ekipi Mornara, a pratili su ga Mićović sa 14, Voler sa 13 i Luković sa 12 poena i osam skokova.

U Ciboni koja je pretrpela 10. poraz u sezoni, najefikasniji Markota sa 14 i Ljubičić sa 13 poena.

Od 21 čas igra se poslednja utakmica ovog kola, Olimpija u Ljubljani dočekuje ekipu Budućnosti, aktuelnog šampiona ABA lige.