nedelja 21.10.2018.
19:15

Barani uzeli "brejk" u dvorani "Krešimir Ćosić" u Zadru.

aba-liga.com/Zadar/Zvonko Kučelin

Košarkaši Mornara iz Bara zabeležili su drugu pobedu u regionalnoj ABA ligi, pošto su u okviru 4. kola slavili na gostovanju Zadru.

Crnogorski šampion slavio je rezultatom 93:83 (18:27, 29:16, 20:18, 26:22) i tako upisao drugi uzastopni trijumf u ABA ligi.

Domaći tim krenuo je silovito, serijom 7:0, a prvu deonicu završio je sa devet poena prednosti (27:18). Početkom druge četvrtine Zadar stiže do maksimalnih +13 (33:20), ali od tog momenta kreče pad u igri hrvatske ekipe.

Mornar se serijom 12:0 vraća u rezultatski egal, a na kraju poluvremena imao je četiri poena prednosti (43:47).

Drugo poluvreme u potpunosti je pripalo igračima gostujućeg tima. Mornar je kontrolisao situaciju na terenu i držao prednost sve vreme, pa je tako u jednom trenutku bilo i maksimalnih +16 (71:87) za tim Mihaila Pavićevića.

Šampion Crne Gore imao je šestoricu igrača sa dvocifrenim poenterskim učinkom, a predvodio ih je Antabija Voler sa 19 poena (2/2 za dva, 5/7 za tri), 3 asistencije i 3 ukradene lopte. Bivši član Crvene zvezde mt:s Nikola Rebić ubacio je 16 poena (4/6 za dva, 2/3 za tri), zabeležio 5 skokova i 4 asistencije, dok je Uroš Luković ostvario dabl-dabl učinak od 12 poena (5/5 za dva) i 12 skokova.

U poraženom timu trojica igrača ponela su sav teret. Malkom Grant je postigao 22 poena i zabeležio 4 asistencije, a pratili su ga Luka Božić (19 pts, 7 sk, 3 as) i Mario Litl (18 pts).

Mornar nakon čettiri kola ima polovičan učinak (2-2) i zauzima peto mesto na tabeli iza Partizana, dok Zadar bitiše na poslednjem mestu sa četiri poraza.