ponedeljak 04.02.2019.
19:48

Crnogorski derbi neslavno se završio za aktuelnog šampiona naših južnih komšija. Budućnost još jednom dokazala ko je gazda u Crnoj Gori.

aba-liga.com/Budućnost VOLI

Poslednja utakmica 18. kola regionalne košarkaške lige nije opravdala epitet derbija, iako su megdan podelila dva najkvalitetnija kluba Crne Gore.

Budućnost je demonstrirala silu protiv Mornara, slavila sa ubedljivih 102:71 (22:15, 26:17, 28:15, 26:24) i zabeležila trinaestu pobedu u regionalnoj ABA ligi.

Do poluvremena je domaćin večerašnje utakmice stekao 16 poena prednosti, a nakon trideset minuta igre Budućnost je vodila sa 29 poena razlike (76:47).

Činilo se da će Mornar u poslednjem kvartalu uspeti da smanji zaostatak, da priđe na neku pristojnu razliku, ali je Budućnost u završnici ponovo dodala gas i ostvarila najbolji poenterski skor u tekućoj sezoni.

U timu Jasmina Repeše dominirao je Edvin Džekson sa 18 poena, 4 skoka i 5 asistencija, a pratili su ga Noris Kol (16 pts, 4 sk, 2 as), Koti Klark (14 pts, 9 sk, 3 as) i Goga Bitadze (14 pts, 3 sk).

Na drugoj strani sav teret su izneli Nikola Rebić (19 pts, 7 as) i Antibija Voler (19 pts, 6 sk).

U narednom kolu Budućnost gostuje Partizanu, dok će Mornar ugostiti Crvenu zvezdu mt:s.