ABA - Metalcu ''derbi začelja''!

sreda 23.12.2015.
23:02

Današnji program u ABA ligi kompletiran je trijumfom ekipe Metalca na gostovanju Igokei u Laktašima.

aba-liga.com/Metalac Farmakom/Foto studio Art

U utakmici 16. kola ABA lige, ekipa valjevskog Metalca je kao gost savladala Igokeu rezultatom 66-60, što je Valjevcima šesti trijumf od početka sezone.

Već u prvoj četvrtini je ekipa Metalca pokazala znatno više i ovaj deo igre je rešila u svoju korist rezultatom 19:7.

Tokom druge i treće četvrtine, Igokea je uspela da ''istopi'' vođstvo gostiju, ali u poslednjih deset minuta Valjevci su ponovo uspeli da se rezultatski ''odlepe'' i na kraju izbore važnu pobedu u borbi za opstanak.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bili su Jevtović sa 16, Kutlešić sa 15 i Gabrić sa 14 poena, a Igokeu su predvodili Radenović sa 14 (11 skokova) i Pešaković sa 12 poena.

Ovim porazom, Igokea je nastavila seriju loših rezultata zbog čega se nalazi na deobi poslednjeg mesta sa ekipom Sutjeske.