19:17

Drugi poraz ekipe Dejana Milojevića u ABA ligi.

aba-liga.com/Krka/Drago Perko/kosarka.si

Prvi od dva nedeljna susreta 8. kola regionalne ABA lige odigran je u dvorani "Leona Štuklja" u Novom Mestu.

Krka je kao domaćin savladala ekipu Mege Bemax rezultatom 82:69 (27:24, 20:11, 21:15, 14:19) i tako nanela drugi poraz timu Dejana Milojevića.

Gosti su bolje otvorili utakmicu, ali je slovenački sastav u završnici prvog kvartala preuzeo kontrolu nad igrom i rezultatom posle čega je na terenu postojao samo jedan tim.

Na startu trećeg kvartala bilo je +20 za Krku, a u poslednjoj četvrtini domaći su imali maksimalnih 25 poena prednosti (76:51) zbog čega poraz od 13 poena zaostatka može da se nazove prihvatljivim za tim Dejana Milojevića.

Najefikasniji igrač u ekipi Krke bio je Paolo Marineli sa 23 poena (5/8 za tri), a Luka Lapornik je ubacio 14 poena i zabeležio 4 skoka i 3 asistencije.

U poraženom timu dvojica sa dvocifrenim poenterskim učinkom. Adam Mokoka ubacio je 16 poena (3 sk, 2 as), dok je Goga Bitadze bio ispod svog nivoa i utakmicu završio sa 10 poena i jednim skokom, premda treba reći da je na parketu proveo 16 minuta.