subota 21.10.2017.
19:00

Košarkaši podgoričke Budućnosti upisali su novi trijumf u regionalnom šampionatu.

Buducnost VOLI

Izabranici Aleksandra Džikića savladali su košarkaše Mega Bemaksa u svojoj dvorani rezultatom 84-64.

Prva četvrtina je bila veoma izjednačena, ali je Budućnost poenima Petra Popovića sa linije penala stekla pola koša prednosti pred odlazak na kraću pauza.

Do poluvremena su Podgoričani pojačali ritam, pa su stekli i osetniji suficit, otišlo se na pauzu od 15 minuta sa devet poena prednosti u korist domaćina.

Razigrao se Dilan Enis u trećem periodu, ali to nije pomoglo Megi da sustigne prednost rivala, zaigrao je dobro i Nikola Ivanović na drugoj strani, pa je Budućnost povećala prednost na 11 poena pred odlučujućih 10 minuta.

Raspalo se sve u redovima ekipe Dejana Milojevića u poslednjem kvartalu, sredinom deonice domaća ekipa odlazi i na maksimalnih +20.

Do kraja je domaćin rutinski priveo meč kraju i upisao treću pobedu u ABA ligi ove sezone.

Pobednički sastav predvodio je Nemanja Gordić sa 17 poena, pratio ga je Nikola Ivanović sa pola koša manje, dok je dvocifren sa 11 poena bio i Popović.

U ekipi Mege, izdvojio se Dilan Enis sa 23 poena, dvocifren još samo Vlatko Čančar sa 11 postignutih poena.