13:54

Košarkaši Mege slavili su u svojoj dvorani u okviru 20. kola regionalnog šampionata.

aba-liga.com/Mega Bemax/Ivica Veselinov

Košarkaši Mege slavili su pred svojom publikom u veoma važnom susretu u borbi za opstanak.

Puleni Dejana Milojevića su u matine terminu savladali Igokeu sa 87:76 (30:18, 19:22, 20:28, 18:8).

Dobili su prvu deonicu ubedljivo, ubacili su 30 poena i sa 12 poena viška otišli na odmor.

Do poluvremena je gost uspeo da spusti deficit na jednocifren broj poena, iako je domaćin na startu drugog kvartala imao i 19 poena prednosti, ali je Mega na poluvreme otišla sa +9.

U trećoj četvrtini potpuno buđenje ekipe iz Aleksandrovca, preokrenuli su rezultat u finišu, Mega je uspela da se konsoliduje i da vrati minimalnu prednost pred odlučujućih 10 minuta.

Nakon uvodne neizvesnosti, usledila je serija domaćina od čak 14:0, te je sve bilo jasno u hali sportova "Ranko Žeravica".

Pobednički sastav je sa 19 poena i sedam asistencija predvodio Kendrik Peri, tri poena manje dodao je Edin Atić, dvocifreni su bili i Marko Simonović i Cerovina sa po 11 poena.

Kod gostiju 21 poena i 10 skokova Đorđa Gagića, 19 poena dodao je Evans, dok je dvocifren sa 13 poena bio i iskusni Marko Tomas.

Ekipa Dejana Milojevića je tako napravila veliki korak ka opstanku u regionalnom šampionatu, imaju pobedu više od poslednjeplasiranog Zadra i isti učinak kao Krka i Cibona, ali i bolji skor u međusobnim duelima sa pomenute tri ekipe.