ABA: Mega do pobede u Ljubljani, posle preokreta u poslednjem kvartalu

petak 05.01.2018.
21:27

Košarkaši Mega Bemaksa slavili su na gostovanju u Sloveniji, u okviru 15. kola regionalnog šampionata.

aba-liga.com/Mornar/Media Pro

Izabranici Dejana Milojevića savladali su Petrol Olimpiju rezultatom 69-76.

Domaćin je dobio prva dva kvartala identičnim rezultatom (18-15), pa su na odmor otišli sa šest poena viška.

U trećoj deonici Mega je najavila povratak, dobili su taj deo igre sa 18-19 i ušli sa pet poena deficita u poslednjih 10 minuta.

A onda, potpuna rapsodija ekipe iz Sremske Mitrovice, postigli su u odlučujućoj deonici skoro isti broj poena kao u čitavom prvom poluvremenu, preokrenuli su rezultat i na kraju zasluženo slavili.

Ključne poene je na minut do kraja postigao Kostja Mušidi, talentovani Nemac je pogodio trojku iz ugla, pri vođstvu Mege od pola koša, uz faul, realizovao je potom i dodatno bacanje.

Istakao se Rebić sa 19 poena i sedam asistencija, pratio ga je Bitadze sa dabl-dabl učinkom od 12 poena i 10 skokova. Mušidi je dodao 11 poena, postigao je ključne poene, ali je imao i slabe procente šuta.

U redovima Olimpije 16 poena Lorbeka, 10 je dodao Morgan.