ABA Liga - Murić presudio Partizanu!

• 23. februar 2013.

• 21:51

Košarkaši Partizana doživeli su večeras novi veliki udarac u regionalnoj ligi pošto su u okviru 22. kola poraženi od Olimpije iz Ljubljane rezultatom 71:73 (17:14, 20:28, 26:17, 8:14).

Izabranici Duška Vujoševića sami su sebi zagorčali život i učinili plasman na fajnal for jako teškim zadatkom pošto su večeras doživeli novi poraz u ABA Ligi, ovoga puta od Olimpije iz Ljubljane rezultatom 71:73 (17:14, 20:28, 26:17, 8:14).

Partizan je bolje otvorio meč i nakon prvih deset minuta imao prednost od tri poena ali je nakon toga usledila jako loša igra u drugoj deonici što je omogućilo Ljubljančanima da preuzmu vođstvo i na odmor odu sa prednošću od pet poena.

U završnici poluvremena Duško Vujošević je tehničkom greškom otežao posao svoji izabranicima koji su i onako imali velikih problema, pre svega u defanzivi.

Na startu treće deonice crno-beli su taj segment igre podigli na znatno viši nivo i preokrenuli tok meča i rezultat u svoju korist ali to nije bilo dovoljno da se dođe do trijumfa.

Olmipija je iskoristila očajnu igru domaćih u poslednjoj deonici a Murić je dve sekunde pre kraja pogodio dvojku za trijumf gostiju.

David Bertans je pokušao na kraju da trojkom donese pobedu Partizanu ali je lopta završila na obruču pa crno-beli ostaju na petoj poziciji u ligi sa 13 pobeda i 9 poraza.

Olimpiji ovaj trijumf daje nadu da se može naći među prvih šest ekipa i bar obezbediti učešće u Evrokupu.

Najefikasniji u poraženoj ekipi, ali i na čitavom meču, bio je Žofre Lovernj sa dabl-dabl učinkom od 17 poena i deset skokova. Goste iz Ljubljane predvodio je Sasu Salin sa 13 poena a pratili su ga Raniko sa 12, Blažič sa 10 koliko je imao i junak meča Dino Murić.