ABA liga: Jezero kuvalo - Makabi prejak

• Autor: Nenad Kotlajic

• 27. decembar 2011.

• 19:46

Makabi od samog početka kontrolisao igru protiv Kragujevčana, koji ni jednog trenutka nisu bili ravnopravan rival. Gosti su prelomili utakmicu u drugoj četvrtini kada su serijom 16-0 došli na 20 poena viška koje su sačuvali do kraja utakmice.

Košarkaši Radničkog poraženi su na svom terenu od Makabija u utakmici 13. kola ABA lige rezultatom 91:70, po četvrtinama 16:24, 14:26, 27:23, 13:18.

''Ponos Izraela'' je od početka susreta zagospodario na parketu prepune dvorane  ''Jezero'' u Kragujevcu. Obe ekipe loše su krenule u šutu za tri poena. U sedmom minutu utakmice gosti su ostvarili prednost od 11 poena, bilo je 7:18.

Kragujevčani su u drugu deonicu ušli sa dve trojke, Mijatovića i Skota, prišli na samo 4 poena razlike, 18:22. Međutim, nakon tajm-auta Dejvida Blata gosti su pojačali ritam i serijom trojki napravili 16-0 i stigli do kapitalne prednosti od 20 poena koju su sačuvali do kraja prvog poluvremena.

Polovinom treće četvrtine Makabi je imao maksimalnih 22 poena viška (43:65). Usledio je odličan period domaćih, koji su serijom 12-0 prišli na minus 10 (55:65). To je bio i poslednji trzaj ekipe trenera Miroslava Nikolića. Košarkaši Makabija ponovo su pojačali ritam i rutinski priveli meč kraju. Izraelci su šutirali za tri (10/18), dok su domaći košarkaši bili ispod proseka (8/26).

Blu je bio najefikasniji sa 23 (5/8 za tri) poena, Smit je dodao 22 (4/5 za tri), Lengford 17. Kod Radničkog Sajmon je upisao 17, dvocifren učinak imali su još samo Smit i Sinovec sa po 11 koševa.