ABA - Kompletirano drugo kolo, prva pobeda Igokee

ponedeljak 05.10.2015.
23:44

U poslednjoj utakmici drugog kola ABA lige, Igokea je na svom parketu savladala ekipu ljubljanske Olimpije.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

Posle startnog poraza u Zagrebu od Cedevite, ekipa Igokee je večeras pred svojim navijačima bila bolja od Olimpije.

Ekipa Željka Lukajića slavila je rezultatom 72-63, u utakmici obeleženoj preokretima.

Domaći su odlično odigrali prvu četvrtinu, dobili je sa 21-10, ali su u naredne dve košarkaši Olimpije uspeli da naprave preokret i sa dva poena prednosti uđu u poslednjih deset minuta meča.

Međutim, finiš meča u potpunosti pripada timu iz Laktaša, koji je uspeo da prelomi ovaj duel u svoju korist i upiše prvu pobedu u novoj sezoni.

Vuk Radivojević sa 20 i Aleksandar Ćapin sa 16 bili su najefikasniji u pobedničkoj ekipi, a odlični su bili i Komatina sa 13 poena i 10 skokova i Kesar sa po 10 poena i skokova.

U ekipi Olimpije najbolji Lapornik sa 16 poena, a Sava Lešić je upisao 10.