ABA - Igokea slavila u Zagrebu, Mega izgubila u Ljubljani

• 08. decembar 2013.

• 20:44

Posle poraza Partizana u Mađarskoj, u nedelju odigrane još dve utakmice 11. kola ABA lige.

Igokea je kao gost savladala zagrebačku Cibonu rezultatom 82:74, što je drugi uzastopni, a ukupno sedmi trijumf ekipe iz Laktaša ove sezone u ABA ligi.

Gosti su tokom čitavog meča bili u rezultatskoj prednosti, pa su potpuno zasluženo savladali Zagrepčane.

Najzaslužniji za ovakav ishod bili su odlični Gipson sa 22, Bunić sa 19 i Nemanja Gordić sa 18 postignutih poena, dok je Cibonu predvodio Dario Šarić sa 22 poena.

Za razliku od Igokee, Mega Vizura nije uspela da donese bodove sa gostovanja. Ekipa Dejana Milojevića je u Ljubljani poražena od domaće Olimpije rezultatom 88:75.

Olimpija je utakmicu u svoju korist prelomila u drugoj četvrtini, koju je dobila sa čak 15 poena razlike, a Mega nije uspela u nastavku da napravi preokret.

Salin sa 20 i Omić sa 16 poena predvodili su Olimpiju, dok je u ekipi Mega Vizure najefikasniji bio Jokić sa 20, a Varda upisao 14.

Poraz Mege je upotpunio neuspešan dan za srpske predstavnike, pošto je prethodno i Partizan poražen na gostovanju Solnoku u Mađarskoj (76:71).

Jedanaesto kolo ABA lige biće kompletirano u ponedeljak, kada Crvena zvezda dočekuje Zadar i u slučaju pobede će se izdvojiti na prvom mestu. Podsetimo, u subotu je Radnički u Kragujevcu prekinuo niz poraza, savladavši Krku pred svojim navijačima.