ABA - Igokea potvrdila dominaciju

• Autor: Vladimir Danilović

• 23. mart 2013.

• 19:48

Igokea je u meču bez rezultatskog značaja savladala Cibonu u Zagrebu i tako potvrdila prvo mesto na kraju regularnog dela ABA lige.

Prva četvrtina je bila jako neizvesna i u zadnji minut se ušlo sa nerešenim rezultatom 19:19. Međutim trojkom Kovačevića domaćin dolazi do prednosti kojom se i završava prva četvrtina, a rezultat je bio 22:19.

U drugoj četvrtini Igokea je zaigrala dosta angažovanije, pa je pre svega poenima Jorovića i Brkića rešila drugu četvrtinu u svoju korist, pa se na poluvbreme otišlo sa rezultatom 36:46 za goste.

Cibona je u trećoj četvrtini poenima Šarića uspela da se približi na tri poena razlike, ali to je bilo sve što su uspeli da urade jer su igrači Igokee sjajno kontrolisali meč, pa se pred četvrtu četvrtiu na pauzu otišlo sa rezultatom 61:71.

U četvrtoj četvrtini Igokea je rutinski privela utakmicu kraju i zasluženo pobedila rezulatatom 78:87.

Kod domaćina najefikasniji su bili Žižić sa 20, i Blesingejm sa 16, dok je kod Igokee to bio Jorović sa 23, a pratio ga je i Edvards sa 16 poena.