ABA - FMP kasno "upalio", Zvezda slavila u Železniku!

ponedeljak 09.03.2020.
18:43

Odlična poslednja četvrtina domaće ekipe, ali nije bilo dovoljno da se izbegne poraz.

ABA League
ABA League

U 21. kolu ABA lige, košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali FMP u Železniku rezultatom 87:79 (16:26, 19:30, 19:21, 25:10)

Od samog početka meča, gosti su krenuli silovito i nametnuli svoj ritam što im je sredinom prve četvrtine i omogućilo da steknu dvocifrenu prednost.

Ona se samo uvećavala zahvaljujući odličnoj igri Perperoglua i Šimanića, pa je već na poluvremenu bilo jasno da će "crveno-beli" opravdati ulogu velikog favorita - 56:35.

Uredno su izabranici Dragana Šakote održavali slično vođstvo sve do sredine poslednje četvrtine kada se FMP približio na 10 poena minut i po pre kraja meča.

Ipak, košarkaši gostiju nisu dozvolili iznenađenje te su na kraju slavili rezultatom.

Najefikasniji u redovima Zvezde bili su Vladimir Štimac sa 17 poena i Perperoglu i Šimanić sa po 13 postignutih poena. Dvocifreni učinak imali su još i Gist i Odžo sa 11, odnosno 10 poena.

U FMP Ilija Đoković postigao je 14 poena, a Ris 13 poena uz koje je dodao i sedam skokova.

Crvena zvezda će u plej-of krenuti sa trećeg mesta, rival će im biti drugoplasirani tim, Partizan ili Budućnost.