ABA finale - Zvezda nokautirala Budućnost!

petak 12.04.2019.
21:11

Fantastičnim šutem u drugom poluvremenu Crvena zvezda srušila Budućnost u prvom meču ABA lige.

ABA liga/Crvena zvezda mts

Bolje od ovoga navijači Crvene zvezde nisu mogli da priželjkuju nakon ne tako dobrog prvog poluvremena u meču protiv Budućnosti. U nastavku fantastično izdanje domaćina, očajno izdanje Budućnosti, dovoljno za 91:72 i 1:0 u seriji za Crvenu zvezdu.

Počelo je sa dve trojke Bitadzea, Zvezda je imala odgovor preko Odža koji je bio sjajan u prvom poluvremenu. Problem je imao domaći tim u napadu, ali je Davidovac trojkom poneo ekipu ka još većoj eksploziji sa tribina kada je Faje pogodio trojku za 13:8.

Budućnost je zahvaljujući odličnoj igri u odbrani uspela da vrati prednost na svoju stranu, a tu prednost su držali sve do samog kraja prvog poluvremena.

Imali su i plus 6 u nekoliko navrata, Beron i Odžo su bili ti koji su držali Crvenu zvezdu u životu, a onda je u poslednja tri minuta tim Milana Tomića krenuo agilnije ka košu Budućnosti.

Veoma bitan detalj jeste trojka Filipa Čovića, potom i poeni Cirbesa sa vođstvo, kao i poeni Dobrića za +3 u korist Crvene zvezde.

Videli smo i fenomenalan potez, asistenciju Berona i zakucavanje Fajea za konačnih 45:42 u prvom poluvremenu.

Nastavak je doneo daleko bolju igru Crvene zvezde, posebno su bili izabranici Milana Tomića šuterski raspoloženi što se oslikalo u dve trojke Bilija Berona, kao i jedne trojke Ognjena Dobrića za kraj četvrtine i veliku prednost Crvene zvezde od 65:52.

Poslednja deonica je počela poenima Riversa koji je najavio nešto bolje izdanje na kraju utakmice nego što je to bilo u dotadašnjem toku, bilo je i maksimalnih +15 u tom trenutku, a Podgoričani su do kraja samo odlagali trenutak kada će položiti oružje na ovoj utakmici.

Ključni trenutak utakmice jeste prvo trojka Branka Lazića iz ugla na 5 minuta do kraja, a potom i trojka Riversa za +20 (80:60) kada je pitanje pobednika bilo rešeno. Beron je dotukao rivala za 84:61, sve je bilo rutina do samog kraja.

Večeras Beron 19 poena, Dobrić 12, dobar je bio i Cirbes sa 9 poena i 6 skokova, kao i Čović sa 8 poena i 6 asistencija. Kod Budućnosti Kol 18 poena, ostali daleko, daleko ispod svog nivoa.

Zvezda je povela sa 1:0, ko prvi stigne do tri pobede osvaja ABA ligu i igraće Evroligu naredne sezone.