ABA - Dženkins rešio triler u "Stožicama"!

• 20. oktobar 2013.

• 18:41

Košarkaši Crvene zvezde Telekom savladali su u četvrtom kolu ABA lige ekipu Olimpije zahvaljujući pogotku Čarlsa Dženkinsa pet sekundi pre kraja utakmice.

Vicešampion Srbije i ABA lige ostvario je treću pobedu u novoj sezoni regionalnog košarkaškog šampionata. Zvezda je, zahvaljujući pogostku Čarlsa Dženkinsa, pet sekundi pre kraja savladala Olimpiju rezultatom 62:61 (9:12, 19:21, 17:16, 17:12).

Duel u "Stožicama" bolje je otvorila ekipa Dejana Radonjića koja je do poslednjih trenutaka prve deonice držala prednost, istina, minimalnu. Na pauzu između četvrtina otišlo se sa prednošću Olimpije koja je preko Omića i Avgustusa preokrenula sa 8:9 na 12:9.

Prvo poluvreme generalno je bilo obeleženo velikim brojem grešaka sa obe strane a Zvezda je u drugoj deonici ponovo prikazala nešto lošiju partiju u odbrani, što je rezultiralo velikim brojem primljenih poena i zaostatkom od pet poena na poluvremenu.

Zvezdi u prvom poluvremenu nije išlo ni sa linije za tri poena jer je pogođena samo jedna trojka iz šest pokušaja.

Treća četvrtina igrala se koš za koš a Olimpija nije dozvoljavala Zvezdi da pređe u vođstvo su "Zmajčeki u poslednju deonicu ušli sa četiri poena viška.

Igra nerava viđena je i u odlučujućoj četvrtini. Zvezda je na dva minuta do kraja došla do prvog vođstva u drugom poluvremenu nakon prodora i polaganja Blejka Šilba.

Pri vođstvu domaćih od 61:60 Nelson je neshvatljivo "prodao" loptu ali je na drugoj strani Joksimović promašio zicer pod obručom pa je Dženkins povukao kontru i pet sekundi pre kraja postigao pobedonosni koš za crveno-bele!

Imala je Oliimpija preko Avgustusa šut za pobedu ali tamnoputi košarkaš nije uspeo da pogodi za tri pa je Zvezda odnela važnu pobedu iz Ljubljane uprkos bledoj partiji.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu, kao i u duelu sa Lokomotivom, bio je Blejk Šilb sa 16 poena a pratio ga je Boban Marjanović sa dabl-dabl učinkom od 15 poena i 15 skokova. Bivši igrač Olimpije Jaka Blažič ubacio je 10 poena.

U sastavu domaćih istakli su se Dimitrov sa 14 i Joksimović sa 13 poena ali je potonji izrastao u tragičara usled promašaja u pretposlednjem napadu Olimpije.