ABA - Drama u Valjevu, Pulen presudio Metalcu, preokret Zadra u Skoplju

• 23. novembar 2015.

• 19:54

Odlična utakmica u Valjevu, Metalac bio na pragu velike pobede nad favorizovanom Cedevitom, ali u finišu se raspucao Džejkob Pulen i preokrenuo rezultat. Zadar znatno lakše slavio u Skoplju, iako su domaći mnogo bolje počeli. Večeras u Nikšiću gostuje Zvezda.

Iako značajno oslabljeni, bez povređenog Đorđa Majstorovića, košarkaši valjevskog Metalca pružili su odličan otpor evroligaškoj ekipi Cedevite, ali su na kraju trijumfovali Zagrepčani, rezultatom 81-79.

Tokom čitavog meča vodila se neizvesna borba, ekipe su se smenjivale u vođstvu, a kada je na ulasku u finiš Metalac poveo sa 73-67, činilo se da će Valjevci napraviti veliko iznenađenje.

Međutim, onda sledi furiozna serija gostiju, u režiji raspoloženog plejmejkera Džejkoba Pulena, koji je trojkama ''torpedovao'' koš domaćih i nedugo zatim na semaforu je stajalo 73-77.

Usledio je tajm-aut trenera domaćih Vladimira Đokića, posle koga su Kutlešić i Jošilo pogodili trojke za novo vođstvo Metalca od 79-77.

Ali, onda Pulen uzvraća istom merom, posle čega domaći ne koriste poslednji napad i pitanje pobednika je bilo rešeno.

Miro Bilan sa 17 poena i osam skokova bio je najefikasniji u ekipi Cedevite, a pratili su ga Pulen i Pilepić sa po 14 poena.

U ekipi Metalca se izdvojio trio Malešević sa 20, Jošilo sa 17 i Kutlešić sa 13 poena.

U Skoplju su gledaoci imali priliku da vide veliki preokret Zadrana i novi njihov trijumf posle pobede nad Partizanom u prošlom kolu.

Protiv domaćeg MZT-a Zadar je večeras slavio sa ubedljivih 72-60 iako su Skopljanci sjajno odigrali prvu četvrtinu i taj deo igre dobili sa 21:8!

Međutim, već u drugoj deonici se dogodio potpuni preokret. Domaći tim je potpuno zaustavljen, Zadrani odjednom razigrani, nezadrživi i na poluvreme se otišlo vođstvom gostiju rezultatom 35:28.

U nastavku, MZT nije imao odgovor, ekipa Zadra je uspešno zadržala stečeno vođstvo, koje je tokom poslednje četvrtine iznosilo i 15 poena razlike (65-50).

Sa 19 postignutih poena pobedničku ekipu je predvodio Kozi, a u MZT-u su se izdvojili Stojanovski i drenovac sa po 15.

Ovo je šesti trijumf zadra od početka sezone, a MZT je pretrpeo i sedmi poraz.

Jedanaesto kolo ABA lige večeras će kompletirati Sutjeska i Crvena zvezda Telekom od 21 čas.