ABA - Cedevita žestoko odgovorila Podgoričanima!

subota 18.04.2015.
20:20

Posle dve startne pobede Budućnosti, ekipa Cedevite večeras pred svojim navijačima ''spasila prvu meč loptu'' i izborila četvrti meč u polufinalnoj seriji plej-ofa.

BETAPHOTO/HINA/Damir SENCAR/DS

Košarkaši Cedevite neće se tek tako odreći borbe za plasman u Evroligu. Oni su večeras u Zagrebu savladali Budućnost sa ubedljivih 85-57 i tako smanjili vođstvo Podgoričana u pobedama na 2-1.

Zanimljiv tok imao je večerašnji meč, jer su gosti iz Podgorice sjajno odigrali u prvoj četvrtini, dobili je sa 29-15 i činilo se tada da Zagrepčane večeras čeka završni udarac u borbi za finale.

Međutim, usledio je neverovatan pad u igri Budućnosti, ekipa Cedevite je već do kraja prvog poluvemena uspela da ''istopi'' vođstvo gostiju, pa se u drugih 20 minuta ušlo nerešenim rezultatom - 41:41.

U nastavku, domaći su nastavili u istom ritmu, preuzeli su vođstvo i do kraja samo uvećavali prednost do konačnih ''plus 28''.

Nemanja Gordić i Marko Tomas su bili najefikasniji u pobedničkoj ekipi sa po 14 poena, a Barać je meč završio sa 12 poena.

Kod gostiju, Vladimir Dašić je za nijansu bio bolji od odtalih, sa devet poena i četiri skoka.

U četvrtom meču Cedevita će sutra ponovo biti domaćin.