ABA - Cedevita trojkama osvojila "Pionir"!

subota 09.12.2017.
20:42

Košarkaši Partizana pretrpeli su treći uzastopni poraz u ABA ligi, a četvrti u poslednjih pet utakmica. Bolja od ekipe Miroslava Nikolića večeras je bila Cedevita.

aba-liga.com/Partizan NIS

Derbi susret 11. kola regionalne lige odigran je u hali "Aleksandar Nikolić" gde su košarkaši Partizana ugostili ekipu Cedevite i upisali treći uzastopni poraz.

Zagrebački sastav slavio je u nekadašnjem "Pioniru" rezultatom 92:80 (24:23, 20:21, 23:18, 25:20) čime je produbio krizu u kojoj se crno-beli nalaze još od poraza u gradskom derbiju sa Zvezdom.

Gosti su utakmicu dobili zahvaljujući fantastičnim procentima u šutu iz igre, pre svega u šutu za tri poena za koji Partizan nije imao rešenje.

Domaći su dosta dobro otvorili utakmicu, istakao se Nikola Tanasković sa 5 poena u kratkom vremenskom intervalu. Rivali su se zatim smenjivali u vođstvu, ni jedni, ni drugi nisu uspeli da uspostave kontrolu nad rezultatom ali je Cedevitu tokom druge četvrtine krenuo šut.

Partizanov rival imao je u jednom trenutku preko 50% pogodaka u šutu za tri poena i tek u završnici druge četvrtine procenti su pali ispot tog broja.

Na odmor se otišlo sa nerešenim rezultatom (44:44), a neizvesnost po pitanju pobednika trajala je sve do druge polovine poslednje četvrtine.

Poslednjih pet minuta igralo se u serijama. Cedevita je prva udarila, vezala osam poena i povela 79:71. Usledio je odgovor crno-belih, pet vezanih poena za smanjenje prednosti protivničke ekipe.

Nakon toga usledili su odlučujući momenti na utakmici. Sa dve vezane trojke Cedevita odlazi na +9 (76:85) posle čega Partizan nije uspeo da se vrati u meč.

Gosti su utakmicu završili sa 48% ubačenih šuteva za tri poena (15/31) i treba reći da su čak sedmorica igrača Cedevite pogodila po barem jednu trojku, a dvojica iz rostera nisu ni ulazila u igru!

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Roko Leni Ukić sa 23 poena i 6 asistencija, pratli su ga Džanan Musa sa 16 i Demetris Nikols sa 12 poena. Najvažniju trojku na utakmici, pri rezultatu 79:76 za Cedevitu postigao je Vil Čeri.

U ekipi Partizana nije bilo povređenog Vanje Marinkovića. Kapiten Veličković zaigrao je tek u završnici meča, a najefikasniji pojedinac bio je Najdžel Vilijams Gos sa 25 poena. Deset manje od zemljaka postigao je Patrik Miler.

Na kraju večerašnje utakmice sa tribina se ponovo čulo "Muto, odlazi..." ali i "Tošo, odlazi..." Ovi povici bili su upućeni treneru Miroslavu Nikoliću i direktoru Draganu Todoriću.

Crno-beli nakon večerašnjeg poraza imaju skor 5-6 što znači da u drugi deo sezone ulaze sa negativnim učinkom. Partizan će u sledećem kolu ugostiti MZT iz Skoplja, a ekipa Cedevite ponovog gostuje u Beogradu, ovoga puta FMP Železniku.