ponedeljak 06.02.2017.
19:45

Nadali su se navijači Partizana da bi Cibona mogla da iznenadi Budućnost i pomogne crno-belima u borbi za drugo mesto ali je crnogorski sastav slavio u Zagrebu.

Beta/ABA liga/Cibona/Željko Baksaj & Gordan Laušić/Mo

Košarkaši Budućnosti zadržali su korak za Partizanom i Cedevitom u trci za drugo mesto na tabeli, pošto su u poslednjem meču 21. kola slavili na gostovanju Ciboni.

Podgoričani su u "Draženovom domu" slavili rezultatom 94:87 (30:25, 19:24, 29:9, 16:29) a pitanje pobednika rešeno je u trećem kvartalu koji je su gosti dobili sa 20 poena razlike.

Šuteri su bili jako raspoloženi na startu večerašnje utakmice pa smo već nakon deset minuta igre videli 55 zbirnih poena.

Cibona je uz nešto bolju igru do odlaska na odmor anulirala minimalni zaostatak od pet poena, a kada se u 21. minutu krenulo "od nule" Budućnost je ubacila u "petu brzinu".

Za deset minuta igre gosti su stigli do 20 poena prednosti i tako praktično rešili pitanje pobednika, premda su u poslednjoj četvrtini dozvolili Ciboni da se rezultatski približi i ublaži poraz.

Boljim otvaranjem poslednje četvrtine i serijom 12:2 domaći su prepolovili prednost Budućnosti, a zatim stigli do jednocifrenog zaostatka pa je meč neočekivano ušao u neizvesnu završnicu.

Pobednički sastav su u poenterskom smislu predvodili Bojan Subotić (17 pts, 7 sk) i Suad Šehović (17 pts), dok je Markus Vilijams sa 8 asistencija razigravao saigrače.

Najbolji strelci u ekipi Cibone bili su Skoti Rejnolds i Luka Žorić sa po 17 poena, dok je Željko Šakić dodao 14 poena i 6 skokova.

Podsećamo da je trener Cibone Damir Mulaomerović zbog suspenzije večerašnju utakmicu gledao sa tribina, što je svakako bila otežavajuća okolnost za domaće.

Budućnost se nakon petnaeste pobede u sezoni izjednačila sa Cedevitom, dok drugoplasirani Partizan NIS ima pobedu više od zagrebačkog i podgoričkog sastava.