ponedeljak 14.01.2019.
19:53

Utakmicom u Železniku kompletirano je 15. kolo ABA lige.

aba-liga.com/Zadar/Zvonko Kučelin

U poslednjoj utakmici 15. kola ABA lige, Budućnost je večeras kao gost savladala ekipu FMP-a rezultatom 87:70.

Ovo je druga uzastopna, a ukupno deseta pobeda aktuelnog šampiona ove sezone u regionalnom takmičenju, kojom se ponovo izdvojio na trećem mestu na tabeli.

Čitavim tokom meča gosti su imali kontrolu dešavanja na terenu, ''Panteri'' su samo tokom prve četvrtine uspevali da održe rezultatski priključak, ali potom su se Podgoričani značajnije odvojili i na poluvreme otišli rezultatom 48:32 u svoju korist.

U nastavku su rutinski priveli meč kraju i zasluženo trijumfovali.

Erl Klark je sa 17 poena bio najefikasniji u pobedničkoj ekipi, pratili su ga Filip Barović sa 16 i Koti Klark sa 15.

U FMP-u, kako smo i navikli, najbolji Dragan Apić sa 26 poena, 6 skokova i tri asistencije. 'Panterima'' je ovo deveti poraz u 15 odigranih kola i nalaze se na šestom mestu na tabeli.