ponedeljak 28.01.2019.
23:08

Kompletirano je 17. kolo ABA lige.

EPA-EFE/Angel Medina

Ekipa Budućnosti ušla je u odličnu formu u poslednje vreme, i to ne pokazuje samo u ABA ligi, nego i u elitnom evropskom takmičenju.

Večeras je ekipa Jasmina Repeše slavila u posldnjoj utakmici 17. kola ABA lige, na gostovanju u Ljubljani.

Budućnost je savladala domaću Olimpiju sa 77:72, što je Podgoričanima dvanaesta pobeda od početka sezone u regionalnom takmičenju.

Ključna je bila druga četvrtina koju je Budućnost fenomenalno odigrala, dobila je sa 30:15 i tada stekla osetnu prednost. Olimpija je u nastavku uspela da se približi na četiri-pet poena razlike, ali nije imala snage za potpuni preokret.

Podgoričane je do pobede predvodio Edvin Džekson sa 18 poena, a Kol, Bitadze, i Popović su upisali po 10.

Kod domaćih su se istakli Lorbek sa 19, Lapornik sa 13 i jan Špan sa 12 postignutih poena.

Olimpiji je ovo 12. poraz i nalazi se na za čelju tabele, zajedno sa Zadrom i Krkom.