19:43

Sjajno šutersko veče izabranika Aleksandra Džikića i četvrta vezana pobeda u ABA ligi.

aba-liga.com/Zadar/Zvonko Kučelin

Aktuelni šampion regionalne lige lagano ulazi u pobednički ritam što potvrđuje i najnoviji trijumf na 'Jadranu'.

Budućnost je u pretposlednjoj utakmici 9. kola ABA lige savladala Zadar u dvorani "Krešimir Ćosić" rezultatom 89:69 (25:16, 19:14, 22:17, 23:22) i tako stigla do sedme pobede u šampionatu, četvrte uzastopne.

Sredinom prvog kvartala gosti su preuzeli vođstvo, a od tog momenta više se nije postavljalo pitanje pobednika. Prednost Budućnosti rasla je iz minuta u minut i na startu poslednje četvrtine dostigla maksimalnih +28 (54:82), nakon čega je tim Aleksandra Džikića popustio sa gasom.

Evroligaš iz glavnog grada Crne Gore i večeras je imao sjajno šutersko veče. Košarkaši Budućnosti ubacili su 16 trojki iz 25 pokušaja (64%), a ništa lošiji nisu bili ni u šutu za dva (15/29).

Najefikasniji kod gostiju bio je Edvin Džekson sa 16 poena i 5 asistencija, a pratili su ga Erl Klark (15 pts, 2 as) i Nemanja Gordić (13 pts, 2 sk). Po dvanaest poena postigli su Suad Šehović i Danilo Nikolić.

U ekipi Zadra izdvojio se Vilijam Megerti sa 18 poena i 6 skokova.