Real se oprašta od svoje legende, preminuo strelac gola odluke u finalu KEŠ protiv Partizana

ponedeljak 15.10.2018.
12:43

Bio je tvorac preokreta Madriđana u Briselu protiv beogradskih crno-belih.

screenshot: youtube.com

Madridski Real danas je na svom zvaničnom sajtu objavio vest o smrti Fernanda Rodrigeza Serene, koji je boje kraljevskog kluba branio od 1963. do 1968. godine.

Serena je preminuo u 77. godini života, a posebno će ostati upamćen po odlučujućem golu u finalu Kupa evropskih šampiona protiv Partizana u Briselu, 1966. godine.

Podsetimo, tada je Partizan vodio golom Velibora Vasovića od 55. minuta, izjednačio je Amansio u 70, a Serena je šest minuta kasnije postavio konačnih 2:1 za Real.

Bila je to šesta Realova titula prvaka Evrope, a na sledeću, sedmu, čekao je naredne 32 godine, sve do 1998, kada je pobedu u finalu nad Juventusom Realu doneo nekadašnji fudbaler Partizana Predrag Mijatović.

''Real Madrid deli bol sa njegovom porodicom i izražava saučešće'', navodi se na zvaničnom sajtu Reala, uz podsećanje na pomenutu utakmicu sa Partizanom i Serenin odlučujući gol.