SP - Brazil novi-stari šampion, Srbija sjajan debitant

• 18. novembar 2012.

• 15:58

U reprizi finala Svetskog prvenstva u futsalu Brazil je savladao Španiju rezultatom 3:2 nakon produžetaka. Srbija završila takmičenje još u osmini finala ali je debitantski nastup "Orlova" zadovoljio naciju.

Završeno je SP u futsalu koje je prethodnih 18 dana igrano u Tajlandu. Brazil je napravio veliki uspeh odbarnivši trofej osvojen pre četiri godine u svojoj domovini a Španija je još jednom morala da se zadovolji srebrom.

Ranije danas odigrana je utakmica za treće mesto u kojoj su Italijani osvojili bronzu savladavši Kolumbiju.

Finale je očekivano donelo sjajan futsal jer su se sastale dve najbolje reprezentacije koje već godinama dominiraju ovim sportom.

Španija je na Tajlandu tražila osvetu za poraz od pre četiri godine kada je Brazil slavio nakon boljeg izvođenja penala dok su "Karioke" htele da potvrde dominaciju.

Prvo poluvreme završeno je bez golova ali je onda drugi deo meča doneo spektakl.

Brazil je preko Neta došao do vođstva (24'11'') da bi onda na scenu stupila "Crvena Furija".

Golovima Torasa (29'55'') i Aikarda (30'56'') Španci su upotpunosti preokrenuli rezultat i bili na domak trijumfa.

Brazil je četiri minuta pre kraja krenuo na sve ili ništa pa je zaigrao sa šest igrača u polju i to se isplatilo. Falkao je fenomenalnim udarcem pogodio (36'18'') i doneo produžetke svojoj reprezentaciji.

Produžeci su doneli nova uzbuđenja jer je na minut pre kraja Španija napravila peti prekršaj i omogućila Brazilu kazneni udarac koji je sjajnom intervencijom odbranio Huanho.

Ipak, Brazil je na 19 sekundi do kraja produžetaka neverovatnom individualnom akcijom i završnicom Neta došao do vođstva od 3:2 i na taj način ponovio uspeh od pre četiri godine odbranivši trofej osvojen u domovini.

Na spuštanju zavese SP u futsalu treba istaći da je naša reprezentacija prvi put učestvovala na Mondijalu.

Srbija je pokazala da nije "zalutala" među 24 najbolje reprezentacije na svetu pošto je sa prve pozicije u svojoj grupi obezbedila plasman u osminu finala ali je u tom meču nesrećno poražena od Argentine.

Ipak, konačan utisak je da su "Orlovi" zadovoljili svojim igrama i da se u budućnosti mogu očekivati bolji rezultati i plasmani na međunarodnim takmičenjima.