LUDNICA - "Orlovi" u polufinalu golom u poslednjoj sekundi!!!

ponedeljak 08.02.2016.
20:18

Futsal reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale Evropskog prvenstva zahvaljujući pogotku Miloša Simića u poslednjoj sekundi duela sa selekcijom Ukrajine.

fss.rs
fss.rs

Golom Miloša Simića u poslednjoj sekundi duela sa Ukrajinom futsal reprezentacija Srbije slavila je rezultatom 2:1 (1:0) i tako obezbedila plasman u polufinale Evropskog prvenstva što je najveći uspeh u istoriji ovog sporta!

Reprezentativci Ukrajine bolje su otvorili večerašnji četvrtfinalni meč serijom od četiri udarca ka golu Miodraga Aksentijevića u razmaku od samo četrdesetak sekundi.

Sjajnim intervencijama Aksentijević je sprečio rano vođstvo Ukrajinske reprezentacije, a Mladen Kocić se vrlo brzo nakon toga postarao da donese prednost "Orlovima".

Slobodan Janjić se postarao da na sebe navuče dvojicu reprezentativaca Ukrajine od kojih je jedan bio i golman Jevgen Ivanjak, da bi potom loptu dodao Mladenu Kociću koji je smešta u nebranjenu mrežu!

Svega 86 sekundi bilo je potrebno "Orlovima" da dođu do prednosti a lako su mogli do ubedljivijeg vođstva da su Miloš Simić i Vladimir Lazić uspeli da realizuju prilike koje su im se ukazale nedugo nakon Kocićevog pogotka.

Reprezentativci Ukrajine osim startnog naleta nisu uspeli da dođu do svoje igre, a za to je najviše zaslužna sjajna postavka igre koju je selektor Kovačević pripremio za ovaj meč.

Veliki broj udaraca koji su reprezentativci Ukraijne uputili ka golu Miodraga Aksentijevića tokom prvog dela igre zapravo je bio pokazatelj njihove nemoći, jer je većina tih šuteva završavala daleko izvak okvira gola.

Nakon dvadeset minuta igre Srbija je imala gol prednosti što je garantovalo nova uzbuđenja u drugom delu igre.

Očekivalo se da će Ukrajinci krenuti svim silama ka golu Srbije na samom startu drugog poluvremena, a prava je šteta što "Orlovi" nisu uspeli da izdrže taj nalet.

Posle tri i po minuta igre u drugom poluvremenu Ukrajinci stižu do izjednačenja i to posle prekida. Sergej Koval je izveo aut, a lošu postavku u odbrani našeg nacionalnog tima iskoristio je Mikola Gritsina koji neometan pogađa mrežu nemoćnog Aksentijevića.

Nedugo nakon izjednačujućeg pogotka Ukrajine srpski reprezentativci preuzimaju potpunu kontrolu nad utakmicom, a šanse počinju da se nižu kao na traci.

Junak tog dela susreta bio je sjajni Jevgen Ivanjak koji je sa pet fantastičnih odbrana sprečio "Orlove" da dođu do vođstva.

Dva minuta pre kraja "Orlovi" su agresivnom igrom naterali protivničke igrače da naprave peti prekršaj pa je selekcija Ukrajine morala da bude pažljivija u odbrani kako ne bi došlo do kaznenog udarca.

Činilo se da će utakmica otići u produžetke jer je na 7 sekundi pre kraja meča lopta završila u posedu Miodraga Aksentijevića, ali je onda usledilo nešto što ćemo pamtiti godinama.

Dubinskom loptom pred šesterac reprezentacije Ukrajine Marko Perić je pronašao okretnog Miloša Simića koji u poslednjoj sekundi meča uspeva da uputi udarac i pogodi mrežu Jevgena Ivanjaka i donese Srbiji plasman u polufinale Evropskog prvenstva.

Naredni rival reprezentacije Srbije biće bolji iz susreta Rusije i Azrebejdžana, a polufinalni susret zakazan je za 11. februar.