Italija bez problema do bronze

• Autor: Miloš Marković

• 18. novembar 2012.

• 12:52

Ubedljivom pobedom nad ekipom Kolumbije, Italijani su osvojili broznu na Svetskom prvenstvu u futsalu koje se održava na Tajlandu.

U okršaju za treće mesto i bronzu na Svetskom prvenstvu sastale su se selekcije Italije i Kolumbije.

U uzbudljivom okršaju slavili su Azuri rezultatom 3:0, rezultatom koji je mogao biti znatno ubedljiviji da nije bilo raspoloženog golmana Kolumbije Huana Lozana.

Italijani su u meč ušli obazrivo, oslanjajući se na prepoznatljivu igru baziranu na kontranapadima, u prvom delu su stvorili dosta šansi preko Gabrijela Lime i Alehandra Serne.

Azuri su tek u 28 minutu uspeli da slome bedem i savladaju sjajnog golmana Kolumbije, koga je prevario Serhio Romano za vođstvo od 1:0.

Rezultat je udvostručio, a potom i doneo konačan rezultat meča Rodolfo Fortino golovima u 33. i 40. minutu utakmice.

Inače, u borbi za zlato sastaće se stari rivali, Španija i Brazil.