Gotovo prvenstvo, Španci su sedmi put najbolji u Evropi!

subota 13.02.2016.
22:41

Reprezentacija Španije je pokazala da je trenutno bez premca u evropskom futsalu i sasvim zasluženo mogu sebe da nazovu evropskim šampionima.

Beta/AP Photo/Darko Vojinovic

Reprezentacija Španije je deklasirala Rusiju sa 7:3 u finalu desetog Evropskog prvenstva u futsalu koje je održano u Kombank areni.

Navijači koji su i za ovaj finalni meč ispunili Arenu čekali su 8 minuta kako bi videli prvi gol. Aleks je sjajno dočekao volej, savladao golmana Rusije za 1:0. Karte su se lagano otvarale...

I nakon ovog gola Španci su bili bolji rival, da bi u 15. minutu stigli do novog gola, a strelac je bio Pola koji je brzim radom nogu doveo svoju reprezentaciju do velike prednosti.

Padali su golovi kao na traci pred kraj prvog poluvremena, Rivilos je iz polu-voleja povećao prednost za 3:0, da bi Pola povisio i na 4:0. Ipak, pred sam kraj prvog dela Rusi stižu do smanjenja prednosti, bilo je 4:1, a gol je postigao Romulo nakon asistencije Robinja.

Dobro su se branili Španci, bilo je pitanje vremena kada će Rusi krenuti na sve ili ništa. krenuli su svi u napad, što im se obilo o glavu, Migelin je pogodio prazan gol za 5:1.

Ipak, samo minut kasnije, u 32. minutu Robinjo je pogodio za 5:2, još uvek ništa nije bilo gotovo.

Migelin uspeva da sa svoje polovine pogodi praznu mrežu Rusije za 6:2 čime je sve rešeno, ostalo je nakon ovog gola samo 5 minuta do kraja, da bi Rivilos postigao i sedmi gol za Špance.

Utehu Rusima pruža Milovanov koji postiže gol na nekoliko sekundi do kraja za 7:3.

Španci su po sedmi put osvojili najsjajnije odličje u futsalu kada se radi o prvenstvima Evrope.