EP - Dominacija Srbije na premijeri pred rekordnim brojem navijača!

• 02. februar 2016.

• 20:09

Na startu Evropskog prvenstva u Beogradu, futsal reprezentacija Srbije ostvarila je ubedljivu pobedu nad Slovenijom, pred fantastično popunjenim tribinama ''Arene''!

Na mestu gde smo do pre desetak dana uživali u vaterpolo spektaklu i novoj tituli naših ''Delfina'', danas je počelo Evropsko prvenstvo u futsalu.

Posle svečanog otvaranja u ''Areni'', usledila je premijerna utakmica u kojoj je Srbija pred rekordnih 11.000 gledalaca savladala selekciju Slovenije sa 5:1 (1:1).

Bio je to meč prvog kola Grupe A, a sam početak susreta pripao je Slovencima koji su posle tri minuta igre poveli sa 1:0, golom Igora Osredkara.

Međutim, ostatak meča protekao je potpuno u znaku naših reprezentativaca.

Inicijativa izabranika Ace Kovačevića krunisana je do kraja prvog poluvremena, izjednačujućim pogotkom Slobodana Janjića iz kaznenog udarca - 1:1.

Tim rezultatom okončano je prvo poluvreme, a posle samo 36 sekundi igre u nastavku, Mladen Kocić je snažnim i preciznim udarcem poslao loptu kroz noge protivničkom golmanu, za potpuni peokret i najavu furiozne golgeterske serije našeg tima do kraja meča - 2:1.

Nedugo zatim, Slobodan Rajčević je postigao treći gol za naš tim, da bi na deset minuta pre kraja, Kocić svojim drugim pogotkom rešio pitanje pobednika - 4:1.

Tu se naši reprezentativci nisu zaustavili, a za ''petardu'' se pobrinuo Marko Pršić - 5:1!

Velika pobeda našeg tima, ali i pobeda navijača, koji su i zvanično postavili novi rekord po broju gledalaca na jednoj futsal utakmici.

Podsetimo, osim Srbije i Slovenije, u Grupi A se takmiči i selekcija Portugala, koja će svoj prvi meč odigrati za dva dana protiv Slovenije.