• Autor: Boban Filipović

• 02. septembar 2017.

• 19:14

Nošena svojim najboljim šuterom, Italija je upisala i drugu pobedu na Evrobasketu.

Identično kao u prvom kolu protiv domaćina grupe B, Izraela, Azuri su kombinacijom odličnog šuta za tri poena i jake odbrane upisali i drugi trijumf.

Ekipa Etorea Mesine je opravdala ulogu favorita protiv Ukrajine i slavila rezultatom 78:66.

Ukrajinci su posle prvih deset minuta igre imali prednost od tri poena razlike (19:16), ali su u drugoj četvrtini stvari došli na svoje mesti, Italija je preuzela vođstvo i na veliki odmor otišla sa deset poena viška.

Drugo poluvremen bilo j lišeno neizvesnosti, Italijani su rutinski priveli posao kraju.

Marko Belineli je bio najefikasniji sa 26 postignutih poena (6/12 trojke), dvocifreni su bili Pjetro Aradori sa 13, Điđi Datome i Filoj su ubacili po sa 12 poena, Danijel Heket je imao po 6 poena i skkokova i 7 asistencija, a veliko izenanđenje je što se Nikolo Meli nije upisao u strelce.

Kod Ukrajinaca najbolji Pustovij sa 21 poenom, Kravtskov je postigao 11.

Ranije danas u grupi B je odigran još jedan meč, Nemačka je upisala drugi trijumf jer je bila bolja od Gruzije, a večeras će u direktnom duelu Litvanci i Izarelci juriti svoju prvu pobedu na Evrobasketu.