Najviše zahvaljujući sjajnoj saradnji Marija Gomeza sa svojim saigračima iz veznog reda, Nemačka je zabeležila i drugu pobedu.

Holandija:

Stekelenburg 6 - Posle Van der Sara, Holanđani kao da nemaju pravo rešenje na golu.

Van der Vil 6 - Trudio se, vodio veliku borbu sa rivalima, ali bez značajnijeg učinka.

Heitinga 5.5 - ''Promaja'' je duvala u odbrani Holandije večeras, pa ni on nije bio na nivou olčekivanja.

Matijsen 5.5 - Slično se odnosi i na Matijsena, koji je bio prilično statičan u situacijama kada je Gomez tresao mrežu ''Lala''.

Viljems 5.5 - Protiv Danske je bio među boljima, večeras ispod tog nivoa.

Van Bomel 5.5 - Ni iskusni vezista nije mogao da izađe na kraj sa svojim rivalima, a zamenjen je već posle prvih 45 minuta.

(Van der Vart od 46.) 6 - On je dobio priliku s ciljem da doprinese ofanzivnijoj igri Holandije u nastavku, ali nije previše dolazio do izražaja.

De Jong 6 - Solidan, ali bez velikog efekta u akcijama ''Lala''.

Snajder 6.5 - Protiv Danske bio je najbolji, ni večeras nije razočarao, ali ga saigrači ne prate kako bi trebalo.

Roben 5.5 - Trudio se on i večeras, ali mu jednostavno malo toga polazi za rukom u poslednje vreme.

(Kajt od 83.) - Premalo vremena proveo na terenu, ne samo večeras, već i protiv Danske.

Van Persi 6.5 - Ponovo je vezao nekoliko promašaja, pre nego što je konačnu uspeo da zatrese mrežu.

Afelaj 5.5 - Slabiji nego protiv Danske, samo u jednoj situaciji pripretio je Nemcima.

(Huntelar od 46.) - Očekivalo se dosta od njega, nije se dobilo gotovo ništa...

Nemačka:

Nojer 7 - Golman ''Pancera'' i večeras na svom nivou, uliva sigurnost svojoj odbrani.

Humels 6.5 - Stigao i da se ''prošeta'' u napad prvi rezultatu 2:0 i umalo se nije upisao i u strelce.

Badštuber 6.5 - I on je imao sjajnu priliku, ali je umesto mreže pogodio - Stekelenburga.

Lam 6.5 - Pouzdan, kao i uvek.

Boateng 7 - Vrlo borben, zapažen, siguran...

Kedira 6 - Nije se previše istakao večeras.

Švajnštajger 7 - Odlična partija, dve asistencije, najavljuje uspon u formi za najvažnije mečeve na EP.

Ozil 7 - Ponovo veoma dobar, mnogo problema pravio je rivalima u napadačkim akcijama.

(Kros od 81.) - Nije stigao da se istakne.

Miler 7 - Još jedan od boljih na terenu, pokretač akcija, između ostalih i onih kod Gomezovih golova.

Podolski 6 - Pripretio par puta, ali može on mnogo više.

Gomez 8 - Dve prilike, dva gola u prvom poluvremenu - čovek odluke...

(Klose od 72.) 6.5 - Iskusni napadač se nije našao u nekim stopostotnim prilikama u nastavku.