Kratak bljesak Holanđana, Ronaldo ih poslao kući, ''Panceri'' otpisali Dance

• 17. jun 2012.

• 22:37

Večerašnjim mečevima u Harkovu i Lvovu završeno je takmičenje u Grupi B. takmičenje nastavljaju Nemačka i Portugal, koje su večeras identičnim rezultatom 2:1 savladale Dansku, odnosno Holandiju. Ronaldio dvostruki strelac, Podolski postigao gol u 100. utakmici u dresu Nemačke.

Holanđanima je u Harkovu bila neophodna pobeda za plasman u drugi krug i već posle deset minuta igre stigli su do prednosti!

Roben je bio u prepoznatljivom prodoru do ivice kaznenog prostora, zatim odlično uposlio Van der Varta, a ovaj sjajnim šutem sa preko osamnnaest metara zatresao mrežu Rui Partisija - 0:1!

Međutim, umesto da posle vođstva zaigraju sa još više samopouzdanja, Holanđani su prepustili inicijativu rivalu, koji je počeo da ređa prilike pred golom Stekelenburga.

Prvu je imao Ronaldo u 15. minutu, kada je stativa spasila Holanđane, da bi minut kasnije van der Vil kardinalno pogrešio, dozvolio Postigi da se nađe u odličnoj prilici, ali je Stekelenburg uspeo da izbije loptu u korner.

Napadi Portugalaca ne prestaju, Ronaldo u 23. minutu glavom gađa pod prečku, ali je Stekelenburg opet siguran.

Ipak, pet minuta kasnije golman Holanđana je nemoćan! Mutinjo je sjajno pronašao Ronalda, koji je umakao Vlaru, izbio sam ispred Stekelenburga i konačno zatresao mrežu - 1:1!

Portugalci su potpuno zasluženo stigli do izjednačenja, a i u nastavku igre imali su pod kontrolom događanja na terenu.

I drugo poluvreme donelo je bolju igru Portugala. Osim jedne prilike Vlara u 53. minutu, kada je pogodio prečku, ostatak meča pripao je Ronaldu i drugovima.

U 72. minutu Ronaldo je sa leve strane sjajno uposlio Nanija koji je bio na drugoj stativi, ali je Stekelenburg instinktivno reagovao i zaustavio taj udarac.

Međutim, dva minuta kasnije sve nade Holanđana da mogu do povoljnog rezultata ugašene su drugim golom Ronalda, koji se najpre majstorski oslobodio van der Vila, a onda rutinski sproveo loptu u mrežu - 2:1!

Moglo je do kraja da bude još golova, ali su najpre Van der Vart, a onda i Ronaldo u finišu pogađali stative. Ostalo je 2:1 za Portugalce, koji uz Nemačku idu u dalje takmičenje.

Portugal
: Rui Patrisio, Alveš, Pepe, Koentrao, Pereira, Veloso, Mutinjo, Meireleš, Nani, Ronaldo i Postiga.

Holandija: Stekelenburg, Van der Vil, Matijsen, Vlar, Vilems, De Jong, Snajder, Roben, Van der Vart, Huntelar i Van Persi.

I u Lvovu, u duelu Nemačke i Danske, relativno rano je postignut prvi gol. Posle 19 minuta igre sjajna akcija Milera i Gomeza, koji vraća ka Podolskom koji snažnim šutem iz ''srca'' kaznenog prostora šalje loptu u mrežu i na najlepši način obeležava svoj 100. nastup u nacionalnom timu - 1:0.

Ali, samo pet minuta trajalo je vođstvo Nemačke. Posle kornera za Dance, Bendtner je prosledio loptu ka Kron Deliju, koji je bio najspretniji u gužvi u šesnaestercu Nemačke i glavom sptrovodi loptu u mrežu - 1:1!

Primljeni gol nije poremetio igru Nemačke. Nastavili su ''Panceri'' sa napadima, ređale su se prilike Podolskog, Kedire, Gomeza do kraja prvog poluvremena.

Međutim, početkom drugog dela igre, u 51. minutu, umalo Danci nisu stigli do vođstva. Ponovo asistencija Bendtnera, ali Poulsen nije bio precizan iz veoma izgledne situacije.

Usledio je mirniji period igre, sve do 80. minuta, kada je rezervista Bender pobegao odbrani Danaca i doneo trijumf Nemačkoj - 2:1!

Nemačka: Nojer, Humels, Badštuber, Lam, Bender, Kedira, Švajnštajger, Ozil, Miler, Podolski i Gomez.

Danska: Andersen, Kjar, Ager, S. Poulsen, Jakobsen, Kvist, Eriksen, J. Poulsen, Cimling, Kron-Deli i Bendtner.

Konačna tabela Grupe B izgleda ovako: Nemačka 9, Portugal 6, Danska 3 i Holandija bez bodova.