Francuzi ubedljivi na ''generalci''

• 05. jun 2012.

• 23:05

Reprezentacija Francuske večeras je ubedljivo savladala Estoniju, dok je domaćin predstojećeg Evropskog prvenstva, selekcija Ukrajine poražena u duelu sa Turskom.

Posle pobede nad Srbijom, selekcija Lorana Blana večeras je u Le Manu bila još ubedljivija protiv Estonije u generalnoj probi pred start Evropskog prvenstva u Poljskoj i Ukrajini.

''Trikolori'' su trijumfovali rezultatom 4:0, a dvostruki strelac bio je Karim Benzema, u 37. i 47. minutu. Prvgi gol je postigao Riberi u 25. minutu, a tačku je stavio Menez u 90. minutu.

Večeras je odigrano još nekoliko prijateljskih mečeva, a pažnju je privukao i poraz Ukrajine u duelu sa Turskom rezultatom 2:0. Erkin je u 30. minutu doveo Turke u vođstvo, a konačan rezultat postavio je Pektemek u 70.

Austrija i Rumunija su igrale bez golova, dok je Jermenija savladala Kazahstan sa 3:0.