Danci opet odlični, ali uzalud - bodovi Portugalu!

• 13. jun 2012.

• 19:54

Sjajan meč u Lvovu ipak je pripao Portugalcima, iako je Danska bila blizu novog iznenađenja. Posle 2:0 za Portugal, Danska je u 80. minutu uspela da stigne do izjednačenja, ali je tri boda Ronaldu i drugovima doneo Varela, samo dva minuta pošto je ušao u igru - 3:2 za Portugal na kraju!

Danci su delovali nešto ambicioznije na početku, vrlo brzo izveli su četiri kornera, imali i prvu priliku u četvrtom minutu, ali su prvi problemi počeli u 15. minutu, kada je Zimling morao van terena zbog povrede.

Kako je vreme odmicalo, Portugalci su počeli da liče ne sebe, a do prednosti su stigli već u 24. minutu. Najpre je Postiga imao lepu priliku, usledio je korner za Portugalce, a posle centaršuta Mutinja sjajno je reagovao Pepe i poput Ševčenka protiv Švedske, glavom poslao loptu u bliži ugao - 0:1!

Dvanaest minuta kasnije golman Andersen je ponovo savladan. Posle akcije po levoj strani, lopta je došla do Nanija na suprotnoj, ovaj je pravovremeno poslao loptu kroz prazan prostor ka Postigi, koji je brži od Kjaera i šalje loptu u mrežu - 0:2!

Delovalo je da će se Danci teško oporaviti od ova dva gola, ali su vrlo brzo uspeli da smanje prednost Portugala. Posle prekida lopta je upućena ka Kron-Deliju, ovaj je odlično vratio ka Bendtneru, koji ne greši i vraća nadu Danskoj - 1:2.

Početkom drugog poluvremena Kristijano Ronaldo je imao odličnu priliku i otvoren put ka golu Danaca, ali je njegov udarac sa ivice kaznenog prostora odlično zaustavio Andersen.

Usledio je period bolje igre Danaca, koji su kao i početkom meča delovali opasnije, ali je u 77. minutu Rolando u još boljoj prilici. Potpuno sam ispred golmana Andersena reagovao je početnički, a da sve bude gore po njega, kazna je stigla samo dva minuta kasnije!

Egzekutor je ponovo Bendtner, koji je iskoristio odličan centaršut Jakobsena i pored Pepea glavom poslao loptu u mrežu nemoćnog Patrisija - 2:2!

Selektor Portugala Paulo Bento je ubrzo posegao za izmenom, Varela je na terenu umesto Meireleša.

I samo dva minuta na terenu mu je trebalo da postigne gol - 2:3, 87. minut!

Posle centaršuta Nanija u ''srce'' šesnaesterca, Varela je najpre promašio loptu, ali je imao prostora da se ispravi i iz drugog pokušaja uputi neodbranjivi projektil u levi ugao Andersenovog gola.

Sjajnu šansu za 3:3 imali su Danci u nadoknadi vremena, kada je rezervista Šone odlično šutirao, gađao rašlje, ali je zamalo bio neprecizan. Ostalo je na kraju - 3:2 za Portugal!

Danska: Andersen, Jakobsen, Poulsen, Kjer, Ager, Zimling (Poulsen od 15.), Kvist, Kron-Deli (Šone od 90.), Eriksen, Romedal (Mikelsen od 60.), Bentner.

Portugal: Patrisio, Pereira, Koentrao, Alveš, Pepe, Meireleš (Varela od 84.), Mutinjo, Veloso, Nani (Rolando od 89.), Ronaldo, Poštiga (Nelson Oliveira od 64.).