Baloteli nokautirao ''Pancere'' - Italija u finalu!!!

• 28. jun 2012.

• 22:39

Ako su u duelu sa Engleskom propuštali prilike i do polufinala stigli tek posle penal-serije, ''Azuri'' večeras nisu želeli da rade ''prekovremeno''! Baloteli je sve završio na vreme i sa dva gola srušio snove ''Pancera'' o finalu! Večeras 2:1 za Italiju u Varšavi, pa ćemo u borbi za titulu gledati duel Španije i Italije!

Uvodni minuti meča pripali su Nemcima, koji su vrlo brzo stvorili dve sasvim solidne prilike. U petom minutu, Himels je posle kornera šutiraio glavom, ali je Pirlo sa gol linije izbio loptu u polje.

Šest minuta kasnije Gomez i Kros su odličnim udarcima stavili na iskušenja Điđija Bufona, ali je sjajni golman svojim intervencijama ulio sigurnost svom timu.

Kako je vreme odmicalo, ''Azuri'' postaju sve opasniji. U osamnaestom minutu udarac Montoliva brani Nojer, ali samo dva minuta kasnije golman Nemačke je kapitulirao.

Sjajan posao napravio je Kasano na levoj strani, fenomenalno je izigrao svoje čuvare, centrirao ka Baloteliju koji pored Badštubera glavom šalje loptu u mrežu nemoćnog Nojera - 0:1!

Očekivano, usledili su ataci ''Pancera'', koji su što pre želeli da izjednače, ali izuzev Kedire u 35. minutu, kada je odličnim šutem sa dvadesetak metara stavio na nova iskušenja Bufona, nije bilo prevelike opasn osti po gol ''Azura''.

I, u jeku pokušaja Nemaca da dođu do izjednačenja, usledila je nova kontra Italije. Montolivo je sa sredine terena uputio dugu loptu ka Baloteliju, napadač ''Azura'' beži Lamu, Badštuber i Humels su već daleko iza njega i epilog je neminovan - snažan šut Balotelija u gornji levi ugao - 0:2!

Pravi šok za ''Pancere'' u tim trenucima i do kraja prvog poluvremena od njega nisu uspeli da se oporave.

Usledila je ''šok terapija'' Joakima Leva, koji u poluvremenu vrši dvostruku izmenu. na terenu su Rojs i Klose i već od starta drugog poluvremena gledali smo napade Nemaca.

Rojs je u 48. minutu imao prvu priliku, ali je Bufon još jednom siguran. Dva minuta kasnije u izglednoj poziciji je i Filip Lam, ali šutira preko gola.

U 62. minutu novi pokušaj Rojsa, ovog puta iz slobodnog udarca. Odlično ga je izveo mladi fudbaler, šutirao pod prečku, ali je Bufon i ovoga puta na pravom mestu. Lopta je doduše i okrznula prečku, ali opasnost je u svakom slučaju otklonjena.

Najbolja prilika za Italiju posle drugog Balotelijevog gola viđena je u 68. minutu. Markisio je pobegao večeras konfuznoj odbrani Nemaca, ali je iz izgledne pozicije snažno šutirao pored gola.

Junak ''Azura'' u večerašnjem meču Mario Baloteli izašao je iz igre u 70. minutu, selektor Prandeli je na teren poslao Di Natalea, a posle dva postignuta gola bilo je teško na klupi objasniti ovu odluku temperamentnom Baloteliju.

Na ulasku u poslednjih deset minuta meča, nova sjajna šansa za Markisija. Večeras očajni Badštuber se okliznuo, Markisio imao otvoren prostor, ali je ponovo bio neprecizan.

Još bolju šansu imao je Di Natale u 83. minutu, ali ponovo Nojer ima sreće - lopta odlazi u spoljni deo mreže...

Do kraja, Nemci su imali još jednu priliku preko Humelsa, koji je traljavo šutirao sa pet metara, a onda, u nadoknadi vremena - penal za ''Pancere''.

Ozil ga pretvara u gol i smanjuje na 2:1! U preostala dva minuta i golman Nojer je pokušavao da pomogne u napadu, ali ''Panceri'' nisu uspeli da izbore produžetak.

Ostalo je 2:1, pobeda Italije, koja će se za titulu prvaka Evrope boriti sa Španijom koja je sinoć boljim izvođenjem penala savladala Portugal.

Nemačka: Nojer, Humels, Badštuber, Lam, Boateng (Miler od 71.), Kedira, Švajnštajger, Ozil, Kros, Podolski (Rojs od 46.), Gomes (Klose od 46.).