Zvezdo, zaslužila si mnogo više!

• 23. novembar 2017.

• 20:50

Zvezda odlična i u Borisovu, ali će ipak u poslednjem kolu odlučivati o plasmanu u narednu fazu takmičenja u Ligi Evrope.

Baš kao i posle meča u Londonu protiv Arsenala, Crvena zvezda imaće za čime da žali i posle večerašnjeg gostovanja BATE Borisovu. Opet je prečka spasila rivala i opet je rezultat bio isti, bez golova - 0:0.

Zvezda je bolje počela večerašnji meč, odmah je nametnula svoj ritam igre.

Krstičić je dominirao na sredini terena, Stojković i Rodić po bopkovima i kao plod takve igre vrlo brzo su crveno-beli stvorili nekoliko prilika u prvih desetak minuta. Prvu je imao Kanga već u drugom minutu, a potom  Srnić posle centaršuta Stojkovića, dok je Boaći zamalo zakasnio na centaršut Rodića.

U 15. minutu Boaći je pokušao da sa centra terena, iz kontranapada iznenadi istrčalog golmana Šerbitskog, ali taj pokušaj nije bio dobro rešenje, lopta je završila daleko pored gola.

Usledio je period zatišja, ali Zvezda je i dalje imala kontrolu dešvanja na terenu, ne dozvolivši domaćima da ozbiljnije ugroze gol Borjana.

Kako se bližio kraj poluvremena, Gelor Kanga je bio sve zapaženiji, imao je par dobrih pokušaja.

Slična slika viđena je i u nastavku, kada je Zvezda bila još bliža golu. Najbolju priliku od početka utakmice imao je levi bek Milan Rodić, koji je u 49. minutu fenomenalno zahvatio loptu sa ivice kaznenog prostora, ali prečka je spasila domaće. Bio bi to prelep gol da je lopta ušla u mrežu...

Pokušavali su i fudbaleri BATE Borisova da uspostave inicijativu, ali izuzev dobre prilike Gordejčuka u 47. minutu, kada je sa desne strane šutirao pored gola, domaći nisu ništa konkretnije uradili pred Zvezdinim golom.

Trener Crvene zvezde Vladan Milojević je uvođenjem Pešića umesto Milića pokušao da izvrši još veći pritisak na odbranu domaćih, ali je ponovo Rodić propustio veliku priliku da se proslavi.

Ovoga puta posle kornera u 72. minutu, kada je bio najviši u skoku, neometan, ali je loptu loše zahvatio i poslao pored gola.

A onda, 87. minutu, sjajna akcija izvanrednog Nenada Krstičića i centaršut ka Boaćiju, koji udarcem glavom sa nekih šest metara šalje loptu pod prečku, ali golman Šerbitski uspeva da sačuva svoju mrežu!

Još jedna velika prilika za Zvezdu...

U nadoknadi vemena domaći su ponovo pokušali nešto više da urade, ali bez uspeha, pa je meč okončan bez golova.

I kada se očekivao kraj meča, još jedna OGROMNA prilika za Zvezdu, Šerbicki je ispustio loptu, a Rodić PO TREĆI PUT ne koristi sjajnu šansu. Ovoga puta, jedan igrač je sa gol linije izbacio loptu!

BATE: Šerbitski, Rios, Milunović, Buljat, Poljakov, Dragun, A. Volodko (od 56. Baga), Gordejčuk (M. Volodko od 79.), Ivanić, Staševič, Rodionov (od 62. Signevič)

Crvena zvezda: Borjan - Stojković, Le Talek, Savić, Rodić - Donald, Krstičić - Srnić, Kanga, Milić (Pešić od 64.) - Boaći (Gobeljić od 90.)