Zvezdo, ovo nisi zaslužila, nije ti se dalo!

• 19. oktobar 2017.

• 20:55

Fudbaleri Crvene zvezde doživeli su prvi poraz u Ligi Evrope ove sezone, pošto je Arsenal u spektakularnoj atmosferi slavio golom Olivijea Žirua.

Nakon remija sa BATE Borisovim i pobede nad Kelnom fudbaleri Crvene zvezde kapitulirali su u trećem kolu Lige Evrope.

Arsenal je u spektakularnoj atmosferi na stadionu "Rajko Mitić" pred više od 50.000 gledalaca slavio rezultatom 1:0 (0:0) prelepim golom Olivijea Žirua "makazicama" kojem je možda prethodila sporna situacija.

Crvena zvezda:
Borjan - Stojković, Savić (od 66' Babić), Le Talek, Rodić - Krstičić, Donald - Srnić (od 83' Gobeljić), Kanga, Radonjić - Boaći (od 80' Pešić);

Arsenal: Čeh - Debiši, Eleni, Holding - Nelson, Kokelan (od 90' Šiaf), Vilkok (od 89' Mekguan), Mejtlend-Nils - Volkot, Vilšir - Žiru;

Utakmica na stadionu "Rajko Mitić" odigrana je pred više od 50.000 ljubitelja fudbala koji se svakako nisu pokajali zbog toga što su došli.

Prvo poluvreme utakmice trećeg kola Lige Evrope između Crvene zvezde i Arsenala obeležila je bolja igra domaćeg tima iako se mora priznati da su izabranici Vladana Milojevića u meč ušli sa određenim grčom koji je prouzrokovala činjenica da se na drugoj strani nalazi veliko ime evropskog fudbala.

Nakon uvodnih deset minuta tokom kojih nije bilo većih uzbuđenja počele su da se ređaju situacije zbog kojih su se sa tribina mogli čuti uzdasi domaće publike.

Prvu veliku priliku na utakmici imali su izabranici Arsena Vengera nakon petnaest minuta igre. Gužva u šesnaestercu Crvene zvezde iznedrila je priliku za usamljenog Tija Volkota koji je sa deset, jedanaest metara tukao snažno ali samo u dobro postavljenog Milana Borjana koji je odličnom intervencijom probudio i svoje saigrače.

Tek od opisane situacije fudbaleri Crvene zvezde počinju da pokazuju značajno bolju igru, a ona je omogućila pulenima Vladana Milojevića da stvore dve fantastične prilike koje nažalost nisu dovele do promene rezultata.

Nakon dva slabašna udarca Krstičića i Srnića posle akcija u 17. i 20. minutu Ričmond Boaći šutira glavom i pogađa prečku! Reprezentativac Gane bio je najviši u skoku posle kornera u 26. minutu a lopta je prvo udarila u zemlju a onda u okvir gola Arsenala.

Još bolja prilika usledila je samo pet minuta kasnije kada je Slavoljub Srnić probio po desnoj strani, uputio loptu u srce šesnaesterca gde greška defanzivca Arsenala omogućava Nemanji Radonjiću da se namesti i da izgradi odličnu situaciju za udarac ali je Peter Čeh odbranio zicer. Odbijana lopta ponovo je došla Radonjiću u noge ali je drugi udarac izblokirao jedan od igrača Arsenala.

Opisane prilike bile su najbolje koje smo videli u prvom delu, premda je Arsenal neposredno pre odlaska na odmor imao dva prekida nakon kojih se stvorila gužva ali nije bilo problema za Borjana.

Na startu drugog dela igre golmani stupaju na scenu i svojim dobrim intervencijama uspevaju da sačuvaju mreže netaknutim.

Arsenal je zapretio u petom minutu nastavka kada Milan Borjan zaustavlja loptu upućenu u bliži ugao gola ispod južne tribine, a zatim je Peter Čeh u dva navrata bio dobro postavljen pa udarci Nenada Krstičića i Slavoljuba Srnića nisu doveli do promene rezultata.

Sredinom drugog dela crveno-beli su pretrpeli peh pošto je Vujadin Savić zbog povrede morao van terena, a deset minuta pre kraja domaći sastav ostaje sa desetoricom usled drugog žutog kartona koji je pokazan Milanu Rodiću. Reklo bi se da je sudija prestrogo pokazao drugi žuti karton Rodiću, ali će o tome, kao i o drugim spornim situacijama više reći stručnjaci koji se bave analizom suđenja.

Samo pet minuta nakon isključenja Milana Rodića, a nakon sporne situacije Arsenal stiže do gola koji je, ispostavilo se, gostima doneo sva tri boda!

Prelepom pogotku Olivijea Žirua možda je prethodila ofsajd pozicija Tija Volkota, a upravo je krilni napadač Arsenala asistirao Francuzu koji makazicama šalje loptu u gornji desni ugao gola Milana Borjana.

U nadoknadi vremena Zvezda je krenula svim silama ka protivničkom golu, u 91. minutu u kaznenom prostoru gostujućeg tima pao je Filip Stojković ali je arbitar samo odmahnuo i pokazao da se igra nastavi.

Sledeću utakmicu u Ligi Evrope crveno-beli igraju protiv Arsenala 2. novembra, s tim što će taj meč biti odigran na stadionu "Emirati".

Posle tri odigrane utakmice Crvena zvezda ima četiri osvojena boda u Grupi H koliko i BATE Borisov, a Keln ostaje bez bodova na polovini grupne faze takmičenja.