20:06

Tamnoputi napadač danas skrenuo pažnju na sebe.

Beta/Branislav Božić/Mo

Naravno, u Crvenoj zvezdi će vam ovih dana reći da idu korak po korak, da im je fokus na prvom narednom rivalu, letonskom Spartaksu, ali nema sumnje da u srpskom šampionu pomno prate i formu kiparskog APOEL-a, potencijalnog rivala u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

APOEL je danas odigrao četvrtu utakmicu od početka letnjih priprema i upisao treću uzastopnu pobedu.

Posle startnog poraza od poljske Arke (2:0), usledile su pobede nad Lehjom (2:1), Makabijem iz Tel Aviva (2:1), a danas i nad ekipom Dokse sa Kipra - 3:1.

Najnoviju utakmicu obeležio je 33-godišnji napadač iz Benina Mikael Pote, koji ju je praktično i rešio svojim golovima u 7. i 11. minutu. Doksa je nešto kasnije smanjila prednost APOEL-a, a sve dileme oko pobednika otklonio je Al Tamari u 88. minutu.

Inače, Pote je od ovih sedam golova APOEL-a na poslednje tri utakmice postigao tri - dva danas, a još jedan protiv Lehje i bez sumnje pokazuje zavidnu formu pred početak nove sezone.

Radi se o igraču koji je prošlog leta iz Adane, gde je proveo dve sezone, a prethodno je takođe igrao na Kipru, u dresu Omonije.

Karijeru je počeo u Francuskoj, gde je bio član Nice i Le Mana, potom je usledio odlazak u Dinamo Drezden, odakle se preselio u Omoniju.

Prošle sezone je u dresu APOEL-a odigrao 36 utakmica i postigao 13 golova.