Zvezdino veče za uživanje!

• 15. novembar 2014.

• 18:58

Meč između Crvene zvezde i Udinezea večeras je završen onako kako su navijači crveno-belih i priželjkivali. Ne samo što su imali priliku da ponovo vide Dejana Stankovića u Zvezdinoj ''desetki'', već su im njihovi ljubimci podarili i trijumf nad članom Serije A.

Fudbaleri Crvene zvezde, iako u podmlađenom sastavu, uspeli su večeras da savladaju ekipu Udinezea na Marakani rezultatom 1-0, u večeri koja će se pamtiti i po oproštaju Dejana Stankovića od crveno-belog dresa.

Gol koji je odlučio pobednika postignut je već u sedmom minutu, kada je Bogdan Planić sjajno reagovao posle kornera sa desne strane, koji je izveo Ristić - 1:0.

S obzirom da je bilo dosta izvanrednih prilika i na jednoj i na drugoj strani, prava je šteta što je viđen samo jedan gol.

Velike prilike za Zvezdu propustili su Luka Jović, Vukan Savićević u prvom, pa Darko Lazović u drugom poluvreenu, dok su na drugoj strani ozbiljno pretili i Zapata i Bubnjić i Murijel.

Ipak, istakli su se odličnim intervencijama i Zvezdini golmani, prvo Kahriman, pa mladi Trkulja.

Naravno, u centru pažnje bio je Dejan Stanković, koji je u finišu prvog poluvremena odigrao sedam minuta za Zvezdu, a u poluvremenu se obratio i navijačima na severnoj tribini.

Kako su izgledali ti trenuci možete da pogledate OVDE, a jedini gol Bogdana Planića na OVOM LINKU.

Crvena zvezda
: Kahriman, Planić, Jovanović, Lazić, Antić,, Savićević (od 38. Dejan Stanković), Grujić, Lazović, Ristić, Gavrić, Jović.

Igrali su još: Trkulja, S. Đorđević, Gogić, Katai, Despotović, M. Mijailović, Stojanović.

Udineze: Kelava, Belmonte, Bubnjić, Domici, Alhasan, Žadson, Halberg, Pinci, Giljerme, Muriel, Zapata.

Igrali su još: Alehandre, Mola, Faraoni, Koda, Jankto, Žadi, Bohnijevič, Prtajin.