Zvezdino poslednje gostovanje u Inđiji - koga se sećate?

sreda 26.02.2020.
10:58

Crveno-beli posle skoro decenije ponovo u Inđiji.

Pavle Knežević/Sportske.net

Fudbaleri Inđije vratili su se u Superligu Srbije posle osam sezona u Prvoj ligi, a danas im u goste dolazi aktuelni šampion, Crvena zvezda.

Jesenas, crveno-beli su na svom stadionu slavili tek u finišu meča i to nakon preokreta, golovima Pavkova dva puta sa bele tačke (2:1).

Ipak, mnogo je zanimljivije premotati film na sezonu 2010/11, kada je Inđija prvi put ušla u Superligu.

Tada, na samom startu prvenstva, 22. avgusta, crveno-beli su slavili rezultatom 1:0, strelac jedinog pogotka bio je Miloš Trifunović u sedmom minutu, a Zvezda je igrala u sledećem sastavu:

Stamenković - Ninkov, Đorđević, Ignjatijević, D. Tošić - Kadu, Muhamed Isah, Milovanović, Vešović - Trifunović, Kaluđerović. U drugom poluvremenu ušli su još Salvio, Koroman i Perović.

Zanimljivo, na klupi je sedeo Aleksandar Kristić, koji je neposredno pre toga zamenio Ratka Dostanića, ali se na klupi Zvezde zadržao samo do decembra meseca.