Zvezdina šestica za poluvreme!

• 19. jul 2015.

• 18:59

Vicešampion Srbije upisao je prvi trijumf u novoj sezoni pošto je u prvom kolu domaćeg šampionata uspeo da nadoknadi dva gola zaostatka za OFK Beogradom i bez isključenog Grofa Božovića na kraju ostvari ubedljiv trijumf.

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su prva tri boda na startu novog šampionata nakon što su u ludoj utakmici na Vračaru savladali OFK Beograd rezultatom 6:2 (0:2) iako su posle prvog poluvremena imali "debeli" minus.

Golove pogledajte OVDE!

OFK Beograd - Čupić (od 57' Čančarević), Zlatković, Liščević, Planić, Savić, Antić, Cuckić, Ješić, Dražić, Andrić, Jovanović

Crvena zvezda - Rajković, Cvetković, Ibanjez, Rendulić, Mbođ, Savićević, Kovačević, Gavrić, Kataić, Vieira, Jović

Kompletan tok susreta OVDE!

Neverovatan meč viđen je u subotu popodne na Vračaru gde su fudbaleri OFK Beograda ugostili Crvenu zvezdu u okviru prvog kola Superlige Srbije.

Ljubitelji fudbala koji su "rizikovali život" i došli na Vračar da na "+40" u hladu gledaju duel OFK Beograda i Crvene zvezde mogli su da vide sadržajnu utakmicu na kojoj je palo osam golova i dva crvena kartona, a viđeno je i mnoštvo drugih interesantnih momenata.

Samo dva kontranapada bila su dovoljna fudbalerima OFK Beograda da stignu do dva gola prednosti u prvom delu igre koji je po svim drugim aspektima pripao ekipi Crvene zvezde.

Gosti su stvarali prilike, držali loptu u posedu, a domaćin je golovima Komnena Andrića i Dejana Dražića stigao do vođstva od 2:0! Drugi pogodak OFK Beograda razbesneo je trenera Crvene zvezde Miodraga Božovića u svakom smislu te reči.

Crnogorski stručnjak bio je ubeđen da je Dražić bio u ofsajd poziciji ali se arbitri nisu oglasili zbog čega je usledila žestoka rasprava. Na početku drugog dela igre sudija Jovanović je isključio Božovića koji je tako na neslavan način započeo svoj superligaški staž na klupi Crvene zvezde.

Ispostavilo se međutim da je to isključenje dalo krila izabranicima Miodraga Božovića. Za samo 11 minuta igre Crvena zvezda postiže 4 gola i rešava pitanje pobednika u utakmici koja je praktično bila izgubljena.

Ko zna šta bi se dogodilo da je Dejan Dražić u 46. minutu iskoristio stopostotnu priliku u kojoj se našao a kada napadač OFK Beograda nije povisio na 3:0 isledio je silovit odgovor crveno-belih.

Golovima Mamadu Mbođa (47), Luke Jovića (52) i Vukana Savićevića (54 i 58) Crvena zvezda pravi totalni preokret a dodajmo i to da je treći gol pao iz penala koji je skrivio Bogdan Planić, bivši defanzivac Crvene zvezde. Zbog starta na Vieiri Planić je isključen u 54. minutu.

Do kraja utakmice OFK Beograd stvara još dve prilike a rezervista Džošua Parker sa dva gola uspeva da postavi konačnih 2:6 na užarenom terenu stadiona FK Obilić na Vračaru.