sreda 24.01.2018.
14:53

Crvena zvezda odigrala prvu kontrolnu utakmicu od početka zimskih priprema.

crvenazvezdafk.com

Kako smo juče i najavili, ekipa Vladana Milojevića danas je gostovala Grafičaru, a na kraju je ostvarila ubedljivu pobedu - 5:0, uz direktan prenos na klupskom YouTube kanalu.

Šef struke crveno-belih odlučio je da na teren izvede startnu postavu koja je bila spoj mladosti i iskustva:

Kahriman, Gobeljić - Savić - Frimpong - Rodić, Donald - Jovičić Srnić - Luka Ilić - Adžić, Joveljić.

Na vodeći gol čekalo se samo osam minuta. Bila je to odlična akcija Jovičića i Gobeljića, koji asistira Slavoljubu Srniću, a ovaj pogađa mrežu - 1:0.

Osam minuta kasnije, još jedan gol crveno-belih. Zvezda je iznudila jedanaesterac, a precizan sa bele tačke bio je mlad napadač Dejan Joveljić - 2:0.

Momak koji je jesenas dominirao u Omladinskoj ligi, postigao je još jedan gol u finišu prvog poluvremena, kada se našao na pravom mestu da odbijenu loptu posle stative koju je pogodio Luka Ilić sprovede u mrežu - 3:0.

Početkom drugog poluvremena Strahinja Eraković je ušao umesto Marka Gobeljića, a Frimpong je pomeren na poziciju desnog beka. U napadu, Milan Pavkov je zamenio Dejana Joveljića.

Sredinom drugog poluvremena priliku su dobili i Stefan Hajdin umesto Milana Rodića, Nemanja Milić umesto Slavoljuba Srnića, Veljko Nikolić umesto Luke Ilića, a Ivan Ilić je zamenio Mičela Donalda.

Novajlija Stefan Hajdin se vrlo brzo istakao i upravo posle njegovog prodora po levoj strani, Milan Pavkov u 79. minutu pogađa za 4:0.

To nije bilo sve, u 88 minutu odlična akcija Erakovića i Milića, a egzekutor je bio Veljko Nikolić za konačnih 5:0.

Sutra u isto vreme Zvezda na pomoćnom terenu stadiona ''Rajko Mitić'' igraće protiv BASK-a. Očekuju se igrači koji danas nisu dobili priliku da zaigraju.