Zvezdina osveta Šapčanima za povratak na ''plus 12''!

nedelja 18.03.2018.
18:57

Ono što nije uspela pre četiri dana u Kupu, Crvena zvezda uradila večeras na istom mestu, protiv istog rivala, ali u 28. kolu Superlige.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/MO

Crvena zvezda uspela je večeras da popravi utisak posle iznenađujuće eliminacije u četvrtfinalu Kupa Srbije pre četiri dana.

Mačva je tada slavila posle penal serije sa 5:4 (0:0 u regularnom toku), a večeras se Zvezda revanširala Šapčanima trijumfom u prvenstvenoj utakmici rezultatom 2:0.

Pred prepunim tribinama stadiona u Šapcu, domaća Mačva je i večeras pružila odličan otpor ekipi Vladana Milojevića, a saveznik njihovoj defanzivnoj taktici bio je i veoma težak teren, pa se Crvena zvezda uglavnom orijentisala na akcije preko Nenada Milijaša, kapitena u ovoj utakmici, koji je dugim loptama pokušavao da razigra svoje saigrače u ofanzivnoj liniji tima.

Crveno-beli su od prvog minuta imali terensku inicijativu, vršili snažan pritisak u i oko kaznenog prostora Mačve, ali im je dugo trebalo da nađu put do mreže golmana Puletića.

Tokom prvog poluvremena pretili su i Milijaš i Adžić i štoper Babić posle jednog kornera, ali su domaći uspevali da se odbrane i sačuvaju svoju mrežu u ovom delu igre.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena, Mačva je imala sjajnu priliku da Zvezdu uvede i veće probleme, kada je ''sevnula'' njihova kontra preko Nenada Gavrića po levoj strani. Nekadašnji fudbaler Zvezde obišao je i istrčalog golmana Borjana, ali umesto da asistira za Matića, on je pokušao iskosa sa leve strane da pogodi mrežu i na kraju uspeo je da iznudi samo korner.

Prvi deo igre obeležilo je i čak šest žutih kartona za fudbalere Mačve koji su prekršajima često prekidali akcije crveno-belih, ali i situacija iz 36. minuta, kada je posle Milijaševog centaršuta jedan igrač domaćih rukom zakačio loptu pred svojim golom. Sudija Petar Piper to nije okarakterisao kao razlog za najstrožu kaznu.

U poluvremenu, trener gostiju Vladan Milojević morao je da obavi prinudnu izmenu. Povređenog Nenada Krstičića zamenio je Slavoljub Srnić, a slika na terenu nije se mnogo promenila u odnosu na prvo poluvreme, sve do 65. minuta, kada su gosti iznudili slobodan udarac iskosa sa leve strane, na nekih dvadesetak metara od gola Mačve.

Loptu je ovoga puta uzeo Luka Adžić, koji je idealno izveo ovaj ''slobodnjak'' i poslao loptu u suprotni ugao, za vođstvo Zvezde od 1:0.

Od tog trenutka gostima je bilo mnogo lakše, ali su želeli da što pre postignu i drugi gol i ne dozvole da ovaj meč uđe u neizvesni finiš.

To im je uspelo u 75. minutu, posle još jednog prekida. Ovog puta korner je izveo Milijaš sa leve strane, Pešić je glavom spustio loptu za Bena koji iskosa sa desne strane šalje loptu u kmrežu - 2:0, nova tri boda Crvene zvezde za povratak na ''plus 12' u odnosu na Partizan.

Golove možete da vidite OVDE.

Mačva: Puletić, Pejović, Tošić, Ivić, Jovanović, Obrovac, Adamović, Gavrić (Vladisavljević od 58.), Jeremić, Ristivojević, Matić.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Le Talek, Babić, Rodić, Jovičić, Krstičić (od 46. Srnić), Ben (L. Ilić od 86.), Milijaš, Adžić (Radonjić od 76.), Pešić