Zvezdina goleada za nastavak serije pobeda!

nedelja 24.01.2016.
17:55

Lider Superlige odigrao je još jednu kontrolnu utakmicu na pripremama u Sloveniji. Posle Ankarana, savladan je i Kopar.

BETAPHOTO/BRANISLAV BOZIC/EV

U drugoj pripremnoj utakmici ove zime u Sloveniji, Crvena zvezda je sa 4:3 danas savladala ekipu Kopra.

Meč je odigran na stadionu Bonifika, a crveno-beli su od prvog minuta nastupili u sledećoj postavi:

Kahriman, Petković, Vukašin Jovanović, Luković, Ibanjez, Donald, Grujić, Srnić, Plavšić, Jović i Vieira.

I posle samo pet minuta igre, najbolji strelac Zvezde i domaćeg šampionata Ugo Vijera doveo je crveno-bele u vođstvo od 1:0.

Nije se dugo čekalo ni na odgovor slovenačkog tima, pošto je Valensija u 12. minutu doneo izjednačenje ekipi Kopra - 1:1.

Ugo Vijera je potom imao još dve izgledne situacije da se ponovo upiše u strelcem, ali su se fudbaleri Kopra odbranili, da bi vođstvo Zvezdi vrati Srnić u 39. minutu, posle odličnog centaršuta Petkovića - 2:1.

Tim rezultatom je okončan prvi deo igre, a u drugih 45 minuta Zvezda je ušla u sledećem sastavu:

Kahriman, Mijailović, Pavićević, Rendulić, Ristić, Nikola Jovanović, Ahčin, Stojanović, Adžić, Vered i Joveljić.

U 49. minutu mladi Adžić je dobio nezgodan udarac i posle ukazane pomoći nije mogao da nastavi meč. Teren je napustio sa vezanim ledom oko desnog kolena, a njegovo mesto u ekipi do kraja meča zauzeo je ponovo Plavšić.

Kopar je izjednačio na 2:2 autogolom Rendulića, a Zvezda je ponovo povela u 64. minutu, kada je Pavićević bio najviši u skoku posle kornera Stojanovića, da bi sve dileme oko pobednika rešio Plavšić, odličnim udarcem sa dvadesetak metara u 78. minutu - 4:2.

Do kraja, Fabian Lokaj je ublažio poraz slovenačkog tima, pogotkom u 81. minutu za konačnih 4:3.