Zvezdin ''minimalac'' protiv Nemaca

• 24. januar 2013.

• 16:29

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su drugu kontrolnu utakmicu na pripremama u Antaliji i ostvarili i drugu pobedu. Čovek odluke kapiten Nenad Milijaš.

Posle duela sa turskim Ejupsporom, kada se golgeterskim učinkom istakao talentovani Mihajlović, u duelu protiv nemačkog niželigaša Berlin Atletika presudilo je iskustvo Nenada Milijaša.

Crvena zvezda je, naime, savladala Nemce sa 1:0, a jedini gol delo je upravo Zvezdinog kapitena. Posle jednog prekida u 29. minutu meča, Reljić je sa leve strane lepo vratio loptu ka Milijašu koji sa desetak metara šalje loptu u mrežu.

Milijaš je mogao još u 15. minutu da se upiše u strelce posle asistencije Savićevića, ali je ovog puta golman Berlin Atletika odlično intervenisao.

Crvena zvezda je tokom čitavog meča imala terensku inicijativu, stvorila još nekoliko prilika za gol, ali je rezultat do kraja ostao 1:0.

Narednu utakmicu crrveno-beli igraju u nedelju, 27. januara protiv Vintertura.

Crvena zvezda: Vesić, Vešović, Mikić, Krneta, Reljić, Milijaš, Dimitrijević, Čikić, Savićević, Ožegović, Mudrinski. U drugom poluvremenu je nastupio sledeći sastav: Vesić, Karaklajić, Spajić, Krneta, Mladenović, Mijailović, Milivojević, Kadu, Lazović, Milunović, Mihajlović.