Zvezdin jedan ali vredan!

• 24. avgust 2013.

• 21:09

Vicešampion Srbije savladao je Napredak u derbiju trećeg kola Jelen Superlige. Pobedu Zvezdi doneo je Nejc Pečnik a publika imala priliku da vidi nove proteste protiv Karadžića i sudijske organizacije kao i sasvim zadovoljavajuću igru dva tima.

Fudbaleri Crvene zvezde ostvarili su drugu uzastopnu pobedu u Jelen Superligi na teškom gostovanju u Kruševcu. Čovek odluke bio je Nejc Pečnik a susret obeležili i novi prekidi utakmice zbog uvredljivih transparenata na račun sudijske organizacije.

Napredak - Krznarić, Cvetković, Veselinović (od 88' Udovičić), Milošević (od 65' Trujić), Janičić, Frimpong, Regan, Bajić (od 72' Gavrić), Bojić, Dimitrov, Mirosavljević

Crvena zvezda - Bajković, Vešović, Martinović, Lazić, Mijailović (od 77' Mladenović), Kovačević, Milijaš, Pečnik, Ninković (od 91' Mirić), Kasalica, Onjilo, (od 58' Mrđa)

Kako je u petak najavio predsednik Crvene zvezde, derbi trećeg kola koji je igran u Kruševcu počeo je sa šest minuta zakašnjenja zbog čega je Boško Jovanetić pokazao javne opomene kapitenima Mirosavljeviću i Milijašu.

Usledio je početak susreta i inicijativa Napretka koju Mirosavljević nije uspeo da pretvori u prednost uprkos činjenici da je od 3. do 17. minuta imao četiri sjajne prilike. U sedamnaestom minutu pogodio je Napredak prečku ali se na tome završila opsada gola Bobana Bajkovića.

Zvezda je do 20. minuta bila u inferiornom položaju ali je iz prve prave akcije po levoj strani terena stigla do prednosti, kaznivši na taj način promašaje domaćina.

Ninković je uposlio zahuktalog Mijailovića koji je ušao u šesnaesterac i nesebično asistirao Nejcu Pečniku koji je bio sam na drugoj stativi, pa mu nije bilo teško da dovede Beograđane u vođstvo.

Usledio je period igre kada je Zvezda bila opasnija po gol protivnika a 28. minut iznedrio je i spornu situaciju. Lopta je nakon kornera, čini se, pogodila Regana u ruku, ali Jovanetić nije dosudio penal za goste. Do odlaska na odmor nije bilo većih prilika pa je Zvezda sačuvala prednost od 1:0.

Početak drugog poluvremena kasnio je čitavih 15 minuta. "Delije" su rolnama obasule teren pa je moralo da dođe do intervencije redara, a onda je zbog transparenta na južnoj tribini Jovanetić odlučio da povuče sudije sa terena na nekoliko minuta.

Iako je u drugom poluvremenu viđena otvorena igra sa obe strane, čini se da je Zvezda konačno uspela da ispravi svoje ranije greške i ne dozvoli rivalu da se razigra posle prednosti koju je stvorila.

Bili su crveno-beli bolji rival o čemu svedoče i šanse Milijaša, Pečnika i Kasalice koje nisu realizovane samo zbog činjenice da je golman Napretka bio raspoložen.

Na kraju se mora konstatovati da je Zvezda stigla do zaslužene pobede iako je ona bila minimalna. Crveno-beli sada imaju šest bodova i ostaju iza Čukaričkog i Radničkog iz Niša koji imaju tri, odnosno jedan bod više na čelu tabele.